"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Úvod? O pravdě

28. srpna 2010 v 20:57 | The Truth |  Ostatní
V prvním článku bych Vás měla zřejmě trochu poinformovat o tom, co s tímhle blogem zamýšlím.

Všechno má přece nějaký úvod. Když jdete do kina na horor o tom, jak příšera jménem Brumla zabíjí mladé studenty, také Vás nejprve seznámí s jeho obětmi - třeba s mladou Jennifer která je krásná, umělecky nadaná a všemi oblíbená... Několika sestřihy Vás filmaři uvedou do jejího života, jak si jej užívá, jak se zapálením studuje (ano, v každém hororu přece musí být trochu nadsázky a humoru), chodí na večírky a skončí s nějakým Jackem (který bude obětí č. 2) na pláži, kde se pomalu ale jistě schyluje k prvnímu pohlavnímu styku... Bohužel nakonec to nedopadne, protože tvůrci si právě v této fázi řekli, že už od Jennifer víme dost, a tak ukončí úvodníček a nechají Brumlu aby jí ukousl hlavu... a jak to dopadne s Jackem už je Vám doufám jasné... pokud si ovšem myslíte že se do něj Brumla zamiluje a skončí to svatbou v kostele, musím Vás zklamat, ale to není ten závěr.

A než ta příšera dostane i mě, chci Vás obeznámit se svými záměry... Jak těm bystřejším z Vás už asi došlo, The Truth (česky Pravda) není moje pravé jméno, je to jenom přezdívka stvořená pro účely blogu. A proč zrovna Pravda? Protože věřím, že pravda je jedna z nejcennějších věcí, které lidstvo má... samozřejmě nezastírám, že v dnešní době už trochu vyšlá z módy... Málokdo totiž pravdu dokáže citlivě vyjádřit (pokud vůbec) a naopak, málokdo je schopný pravdu přijmout. Chtěla bych, aby se pravda stala součástí našich životů, tak běžnou jako je nákup potravin (každý z nás je tak trochu snílek, no ne?), i když to není vůbec snadné. Ano, pravda je tvrdá dřina, setkává se s nepochopením a neustále naráží na bariéry... Zkuste říci podle pravdy své nejlepší kamarádce, že se chová jako lehká děva nebo svému šéfovi, že mu zrovna dvakrát nevoní z úst... Ženy, zkuste vstřebat to, že o Vás přítel řekne, že jste hysterka; (muži) nebo že Vaše přítelkyně prohodí něco negativního (ale pravdivého) o Vašem penisu... a zkuste si přiznat, že i Vy máte spoustu záporných stránek, a že jednou z nich je třeba i lhaní, předstírání, povrchnost...? Bohužel, současná společnost se beze lži neobejde. Setkáváme se s ní dnes a denně, nejen u sebe... lžou nám druzí lidé, firmy, instituce, média... A přesně o takových záležitostech chci na svém blogu psát. O tom jak jsme neustále okrádáni, klamáni a podváděni. O stále narůstající hlouposti, namyšlenosti, aroganci a kolotoči lží, smyšlenek a polopravd. O věcech a lidech, nad kterými mi zůstává rozum stát... (přesto ale doufám, že se mi alespoň občas povede zabrousit do trochu pozitivněji laděných témat... no... koneckonců je to můj blog, takže si sem vlastně můžu psát všechno co mě napadne - takovou pointu jste nečekali, že? )

Pokud máte co sdělit, neváhejte přispět do komentářů. Ocením rozumné příspěvky čtenářů, kteří ví o čem mluví a při nesouhlasu s mými názory dokáží používat vhodné argumenty (jestli neznáte význam slova "argument" patříte do skupiny těch, kteří by do komentářů raději neměli nic vkládat)... Pokud hodláte přijít "se svou troškou do mlýna" s komentáři typu "Máš hezu blog, hlasuj pro ten můj/Jsi blbá/Neumim číst...", radši se jděte bodnout, protože tohle je přesně jedna z věcí, které považuji za přinejmenším trapné...

Díky
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 BrettRem BrettRem | E-mail | Web | 15. března 2017 v 2:38 | Reagovat

wh0cd641492 <a href=http://buypropecia2017.com/>Propecia Tabs</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama