"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Česko a Slovensko má talent... na vysílání nejtrapnějších pořadů?

7. září 2010 v 18:20 | The Truth |  Co
Zapomeňme na to, že je dnes v módě tvrzení "Já se na televizi vůbec nedívám, nemám na to čas..." (všímáte si jak se v poslední době stává výmluva "nemám čas" oblíbenější a oblíbenější?)... a pojďme si popovídat o některých pořadech, které jsme více či méně nuceni konzumovat. No, některých... teď mám namysli především ubohé projekty jako byly různé reality show, kdy se zavřelo několik cvoků do domu a pak se vyčkávalo, co to s nimi udělá; a dále Superstar, která byla zábavná asi tak jako mazání másla na chleba dětem do školy... - vzpomenete si alespoň na jednoho účastníka těchto soutěží, který to někam dotáhl? - myslím opravdu dotáhl, do toho se nepočítá nekonečné omílání nesmyslných písní alá Křídla motýlí

A protože si někteří tvůrci televizní "zábavy" myslí, že už další řady nebudou tak sledované, rozhodli se přijít s další velmi "originální" show (obšlehnuté ze zahraničních televizních stanic) o talentovaných lidech v ČR a na Slovensku - posouzení toho, nakolik může být originální pořad, který se vysílá zároveň na dvou televizní stanicích jen s menšími odlišnostmi, nechám na každém z vás. Jisté je, že opět nejde o nic jiného než o peníze, o souboj dvou konkurenčních společností... a diváci jim to kupodivu (opět) žerou. Nechápu jak se inteligentní člověk může na něco takového pravidelně dívat.

Do těchto soutěží se přihlašuje, s prominutím (anebo i bez něj) každý trouba, a nezáleží na talentu, ale spíše na tom jak velké má dotyčný sebevědomí (zajímavé je, že lidé kteří mají vysoké až nadbytečné sebevědomí jsou úplní tragédi a nemají k namyšlenosti důvod). Kromě toho se sází také na dojemné příběhy ve stylu "zvířátka na Nově" a tak se do Talentmánie dostane i chlapeček na vozíku, který tancuje tak, že se vsedě vrtí a kroutí. Neříkám, že postižení nemají právo zařadit se do "normální" společnosti, ale tohle už je trochu moc - copak se tam vážně musí nacpat půl republiky?... no, ale aspoň bude mít klučina na co vzpomínat (pokud se nebude za pár let stydět se na to - na sebe - podívat). A co třeba další dítě, které má úžasný "talent" pamatovat si odjezdy a příjezdy vlaků? Copak něco takového může vyhrát? Copak je něco takového k užitku? - stejně mají ty vlaky pořád zpoždění a výluky ... A o dalších takových případech by se dalo psát ještě několik dnů... Podle mého názoru by to vyřešili sami soutěžící, kdyby tyto "šaškárny" bojkotovali - třeba jako jedna ze slečen na videu které je součástí článku na serveru novinky.cz (odkaz zde).

Škoda že v televizi není prostor na zajímavé příběhy obyčejných lidí bez zbytečné sentimentality, tklivé hudby v pozadí a poetických závěrů. Ale takové věci stejně nikoho nezajímají, v popředí jsou (a asi i bohužel nadále budou) stupidní a rádoby vtipné filmy; příběhy, které si vynucují kapesníček nebo úplně nejlépe katastrofy obrovských rozměrů, abychom si my, kterých se to netýká, mohli gratulovat že jsme na tom vlastně ještě dobře.

Řešení této situace? Vymyslet si bohatý denní program abychom na sledování televize opravdu neměli čas...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aailyyn Aailyyn | Web | 8. září 2010 v 16:42 | Reagovat

Což o to, čas by místy i byl, ale TV program je pro mě natolik neatraktivní, že se na to prostě nedívám. Nikdo mě to konzumovat nenutí, vždyť ta televize má knoflík, kterým se dá vypnout. Nebudu na to zírat jen proto, že tam prostě něco je a je to barevné a hýbe se to. Najdu si vlastní program. Nejsem na pasivní zábavu zvyklá a protiví se mi.

2 Potomek televize Potomek televize | Web | 8. září 2010 v 17:02 | Reagovat

[1]: Najdou se i lidi co zabíjejí čas přepínáním programu a nadáváním jak všechny kanály stojí za prd. A takhle to vydrží celej den, měsíc a dohromady půlku života.... :-D

3 The Truth The Truth | 8. září 2010 v 19:52 | Reagovat

[1]: Neříkám že nám to někdo nutí, jen odsuzuji lidi, kteří tenhle odpad konzumují a dokonce je to baví 8-) Ale jsem ráda, že existuje pár jedinců podobného smýšlení jako jsi ty (a vím o nich ;))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama