"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Problémy s toaletním papírem

15. září 2010 v 9:51 | The Truth |  Co
Uvědomili jste si někdy jak jsou i ty nejmenší detaily v životě důležité? Stačí maličkost a máme zkažený celý den. Co tím myslím? Představte si třeba úplně jednoduchou věc jako je toaletní papír. V dnešní době tisíce možností je až zarážející jak bídně jsou na tom obchody s výběrem toaletního papíru. Říkáte si, proč to řeším, když je to stejně na hovno, a to doslova, ale já se snažím poukázat na to, že současný stav trhu v oblasti prodeje toaletního papíru je zoufalý. Ne, že by nebylo z čeho vybírat, ale jeden výrobek je horší než ten druhý. Rozhodla jsem se analyzovat tuto hygienickou potřebu a její nejčastější vady:

Je jako struhadlo
Tento papír je levný a tudíž ekonomický, ale jeho problémem je, že je jemný asi tak jako šmirgl papír a musíte ho mnout mezi rukama, aby se dal alespoň trochu použít ke svému původnímu účelu.

Je jako struhadlo a ucpává
Nejenže má tento papír zvláštní schopnost odřít vám sedinku, ale kromě toho je tak odolný, že vám jeho větší množství (nemyslím to, když hodíte do wc celou roli) ucpe toaletu.

Je barevný
Barevný papír sice hezky vypadá, ale nevyvolává moc velkou důvěru - co když použijete třeba modrý a pak budete mít modrý zadek? Film Avatar je oblíbený, ale v realitě by asi nikdo takhle vypadat nechtěl.

Voní
Každý den vídáme reklamy na různé desinfekce, hygienické závěsy a vůně do wc, což je dost pochopitelné, ale nechápu, proč potom musí být nacucaný parfémem i papír. To je vymoženost, kterou opravdu neocením.

Je barevný a voní
Tak to je úplně největší zhovadilost na světě. Používá se hlavně v hotelích a lepších restauracích (nebo u vás doma pokud si na něco takového potrpíte) aby bylo poznat, že se starají i o vaše pozadí a chtějí mu dopřát také trochu luxusu. Ale ve mně to spíše vyvolává dojem, že ta rulička je spíš na koukání než na praktické využití. A pokud je papír obvzláště pěkný, přiznávám že je mi jej vlastně i líto.

Trhá se (až moc snadno a pořád)
Velmi nepříjemná vlastnost toaletního papíru. Pokud se vám podaří utrhnout si napoprvé alespoň čtyři útržky bez toho, aby se jeho kousky válely všude okolo, věřte, že se jeho abnormální trhavost projeví v té nejnevhodnější chvíli (ještě že existují umyvadla a mýdla na ruce).

Z těchto bodíků je patrné co od toaletního papíru požaduji. Aby byl bílý, bez vůně, měkký ale nerozpadající se. Nezbývá než zkoušet nové a nové značky a když narazíte na tu, která vám bude vyhovovat nejlépe, už se jí nepustit... (ale víte jak to bývá, pokud si něco opravdu oblíbíte, za pár měsíců už to není k dostání protože výrobce zkrachoval nebo to prostě vyrábět přestali).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 toaleťák toaleťák | Web | 16. září 2010 v 18:56 | Reagovat

Ty máš ale starosti :-D

2 The Truth The Truth | 19. září 2010 v 22:08 | Reagovat

[1]: Náhodou... dnešní doba je náročná... a chodit po světě s odřeným zadkem není žádná sranda :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama