"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Říjen 2010

Ukradený Halloween

27. října 2010 v 10:01 | The Truth |  Co
Jak už nadpis napovídá, Halloween je mi naprosto ukradený. Je to další bláznivina, která přišla z USA do Čech, a spousta lidí se tady z toho může zbláznit. Obchodníci proto, že mají na co nalákat zákazníky a vyplnit tak pomyslnou díru mezi létem a Vánocemi (i když v jednom z mých článků poznáte, že někteří z nich si s tím příliš hlavu nelámou), někteří naši spoluobčané se o Halloween zajímají, protože si myslí, že co je ze Spojených států je prostě super a další to považují za dobrou příležitost jak zase někomu vlézt, lidově řečeno, do prdele. Ale já žiji v Čechách a tudíž jediná věc o kterou se budu v listopadu (možná) zabývat jsou Dušičky, cokoliv jiného a pro-amerického naprosto odmítám. To už bychom taky mohli začít slavit 4. července Den nezávislosti a ládovat se na Den díkuvzdání krocanem, i když s tím nemáme naprosto nic společného, ale hlavně že to tak v USA dělají... Stejně je to i s tzv. Zombie walk(em), který se pořádá už i u nás (konkrétně v Praze). Copak si Češi neumí vymyslet lepší zábavu než se obléknout jako oživlá mrtvola a jít někam pochodovat? Protože pokud jste si mysleli, že tato "zábava" pochází odněkud jinud než z USA, mýlili jste se.

Nejsem proti vzájemnému obohacování kultur, ale tady se o žádném obohacení mluvit nedá. Tohle mě pobuřuje už jen proto, že většina obyvatel USA nemá ani ponětí o tom, že nějaká Česká republika (mnohdy i Evropa) vůbec existuje, natož aby věděla kde se nachází, tak proč bychom se my měli zajímat o nějaký Halloween? Podle mého názoru by se zemřelí (zvlášť pokud nám byli blízcí) měli uctívat důstojněji a ne tím, že na sebe natáhneme masku Frakensteina a půjdeme (si) koledovat.

Pokud vás ale vydlabané dýně přece jen zaujaly, doporučuji vám raději pustit si pár písniček od kapely Helloween, a to třeba tento klip přímo o Halloweenu

Jak báječná je Česká pošta

27. října 2010 v 9:36 | The Truth |  Co
Už jste si někdy něco objednávali přes internet nebo z katalogu a využili jste tak zásilkové služby České pošty? Já ano. A začala jsem si všímat velmi zajímavého trendu, který se začíná pomalu ale jistě rozmáhat po celém městě (republice?). Už dávno se nikdo neobtěžuje donést vám balíček osobně, proč taky, vždyť by se ty doručovatelky musely zbláznit a nohy si uběhat. U nás ale máme na poště ještě ke všemu veliké vtipálky... Většinou se stále dokola opakuje jedna a ta samá historie. Objednám si něco, balíček má být poslán doporučeně a není ani nijak velký ani těžký. Jsem na něj celá natěšená a třeba mám dopoledne volno. A tak sedím doma, věnuji se nějaké činnosti a čekám jestli náhodou nepřijede pošta... a ona nepřijede, nikdo nezazvoní, nezaklepe. A tak to vzdám a vyrazím (třeba v 1 hodinu odpoledne) někam ven. Když se o několik hodin později vrátím do svého hnízda, ve schránce se na mě usmívá (co usmívá, přímo se mi vychechtává do obličeje) papírek s nadpisem VÝZVA k vyzvednutí zásilky, a pod tím "adresát nezastižen, zásilka je uložena na poště .... od... do...", a potom ještě podpis a čas, kdy tam zaměstnanec pošty měl údajně být. Ten čas tam většinou bývá napsán přesně na tu dobu, kdy jsem byla doma a určitě mě nikdo nesháněl... A aby to nebylo stále tak jednotvárné, občas se stane, že třeba v 11hod. najdu ve schránce výzvu s časem návštěvy 14,30 apod. ... Zkrátka.. tu Českou poštu opravdu nejde nemilovat!

Bio krmení

24. října 2010 v 19:11 | The Truth |  Co
Chudáci zvířátka, představte si, že lidi jsou takové mrchy, že si dovolují krmit kachny obyčejným bílým chlebem! Podle tohoto článku jim můžete způsobit veliké problémy se zdravím, proto příště, až půjdete se svými dětmi na procházku, nezapomeňte se zastavit ve zdravé výživě a koupit nebohým kachničkám Bio chleba v ceně nejméně 60 Kč, ale pozor na zrníčka!!!

Jak se v dnešní době nakupují oděvy

20. října 2010 v 20:14 | The Truth |  Ostatní
Asi byste nevěřili, jak nepředstavitelný problém může být pro někoho sehnat "obyčejné" džíny (víte, něco jako na mě, na normálního člověka). Nejsem příliš náročná a to je možná ta chyba. Všude je obrovský výběr - ale jaký. Džíny jsou buď úzké, že nechápete, jak se do nich může vůbec někdo nacpat; nebo naopak široké, s rozkrokem někde u kolen; o těch, ze kterých vám leze zadek i když jenom stojíte, se raději dál nerozepisuji. A když už si myslíte, že jste z regálu konečně vybrali ty pravé, zjistíte, že jsou "módně" rozdrbané tak, že by se za ně nemusel stydět ani kdejaký bezdomovec. A to si zkuste shánět ještě jinou barvu než modrou!! Nakupování totiž není o tom, co si koupit chcete, ale o tom, co vám obchody předloží, nabídnou nebo (jste-li slabší povahy) vnutí. Nezbývá vám nic jiného než dělat ústupky a přizpůsobovat se; pokud tedy nemáte dostatek finančních prostředků, abyste si mohli kupovat kalhoty za 2 a půl tisíce.

Po nekonečném prohrabávání se regály a zkoušení dalších a dalších džínů, jsem objevila jedny, které by splňovaly všechny moje požadavky. A tady nastává problém č. 2 - délka. Přiznávám, že moje nohy nepatří mezi nejdelší ani nejštíhlejší, ale to co jsem zahlédla v jednom nejmenovaném obchodě mě velmi rozesmálo. Nabízeli zde džíny ve třech různých délkách - Extra dlouhé (opravdu nevěřím tomu, že by někomu tato délka vyhovovala - celé kalhoty byly skoro větší než já), Normální délka (vždycky záleží, co si kdo představuje pod pojmem "normální" - v tomhle obchodě asi tak dvoumetrový kolos), a potom hřeb celé nabídky - Extra krátká délka. Jaké bylo moje překvapení, že i z Extra krátké délky bych musela ustřihnout asi tak 30 centimetrů, aby mi doopravdy seděly... Tohle vážně nechápu, copak nám chtějí namluvit že všude nakupují jen lidé s anomálně dlouhýma nohama?

A nemyslete si, není to jen o kalhotech, ale o oblečení všeobecně. Nemůžete se řídit tím, že máte nějaké "M" nebo "XL", každá firma má úplně odlišnou představu o rozměrech tohoto číslování. Pokud vám v nějakém obchodě vyhovuje velikost "L", může se docela dobře stát, že v jiném vám tato velikost sedět nebude. Takže nám všem nezbývá než zkoušet, zkoušet a zase zkoušet, případně měřit, pokud si oděvy objednáváte přes internet...

A jak to dopadlo se mnou? Koupila jsem si kalhoty, které mi krásně sedí, nevypadám v nich jako špekoun, jen si budu muset zkrátit nohavice asi o 20 centimetrů

Znáte Nekroturistiku?

15. října 2010 v 21:49 | The Truth |  Co
Jelikož tento týden je téma Hřbitov ke kterému mám i já konečně co říci, rozhodla jsem se o to s Vámi podělit.

Už jste někdy slyšeli pojem Nekroturistika? Pravděpodobně ne. Tento pojem totiž vymyslel můj bratr. Jedná se o nové, v podstatě sportovní, odvětí, které má co dočinění s turistikou, jak se dá uhodnout už podle názvu... Možná tuto aktivitu také vykonáváte, aniž byste věděli, že se jedná zrovna o Nekroturistiku. A v čem to celé spočívá? Někteří lidé, včetně mě, rádi a často navštěvují hřbitovy. A to nejen ty, na kterých jsou uloženi jejich příbuzní, přátelé nebo známí, ale všechny, které zrovna potkají. Proč? Důvodů je mnoho, někoho fascinuje tamější klid, někdo zase obchází hrob po hrobu a pídí se po osudech lidí, kteří jsou tam pohřbení... anebo, a to je mnohem jednodušší a v dnešní době asi nejvíce "in", někteří z nás se chodí na hřbitov fotit mezi hroby, aby vypadali "dárk", "ívl" a "kůl" (a mohli si tyto fotky dát na Facebook); což je zároveň i ten nejhloupější důvod proč takové místo navštívit. Každopádně i tohle spadá pod pojem Nekroturistika.

Zdá se Vám to uhozené? Když cestovní kanceláře mohou za peníze posílat plyšáky na zájezdy, tak proč by se nemohly dělat hromadné výpravy na hřibtovy?

Volby

15. října 2010 v 21:35 | The Truth |  Co
Když už jsou ty volby dovolím si jedno video s volební tématikou, je sice už pár let staré, ale obsah je velmi aktuální. Doufám, že se to, co na něm předvede ten pán stane moderní a rozšíří se i do našich politických vod. Video najdete zde

Přeji příjemnou podívanou

Veselá historie s O2, Part II.

14. října 2010 v 20:16 | The Truth |  Ostatní
Asi před měsícem jsem psala článek (celé znění najdete zde), který se týkal mých peripetií s novým tarifem, vyúčtováním a následnou reklamací. Už by se zdálo, že celý příběh skončí happy endem a můžu ji pokládat za uzavřenou záležitost, ale nedávno jsem se přesvědčila (nebo spíše společnost O2 mě přesvědčila), že to tak není.

Přišlo mi totiž vyúčtování za další zúčtovací období. Jelikož jsem očekávala, že tarif je už konečně ten, který byl dohodnut (v červnu!) ve smlouvě , částka k zaplacení mi vyrazila dech - necelých 700 Kč. Na základě předchozí zkušenosti jsem se okamžitě dala do bližšího zkoumání a samozřejmě jsem našla nesrovnalosti. V kolonce "měsíční paušál" byly uvedené dvě částky (jakoby za dva paušály) a v poznámce pod tím jsem se dočetla, že "tarif byl změněn v průběhu zúčtovacího období". Nevěřila jsem vlastním očím. Jak mi mohou změnit tarif v průběhu zúčtovacího období, když podle nového (smluveného) tarifu mi minulý měsíc posílali přeúčtování? Nebudu přehánět, když napíšu, že jsem se v tu chvíli cítila jako blbec, který přiletěl z nějaké cizí planety a mluví neidentifikovatelným jazykem... Ale nenechala jsem se odradit, usedla jsem k počítači, sepsala další reklamaci a rozhodla se, že složenku nezaplatím, dokud nebude celá věc vyřešena. Za týden mi přišla sms ve znění "Dobrý den, reklamace vyúčtování linky ........ je neoprávněná, ale v rámci vstřícnosti reklamaci uznáváme. Na Vaší fakturační adresu zasíláme daňový dobropis. S pozdravem O2."

Jak vidíte, tohle už není ani vtipné, přemýšlím, že jim ještě napíšu, že bych chtěla vědět z jakého důvodu považují moji reklamaci za neoprávněnou... anebo jim pošlu děkovný dopis za jejich profesionalitu a naprostou oddanost zákazníkovi?

Seznam nepoctivých benzinek v ČR

12. října 2010 v 21:24 | The Truth |  Co
Najdete zde

Otázkou zůstává, jestli jsou ty ostatní opravdu poctivé anebo jenom mají dost peněz na podplacení úředníků

Fenomén Facebook

7. října 2010 v 7:34 | The Truth |  Co
Tak jsem ráno zapnula televizi (netvrdím, že se na ní VŮBEC NIKDY nedívám, tak jak je to dnes moderní) a opět jsem zaslechla slovo Facebook. Pokud lze být alergický na nějaké slovo, já jsem právě na tohle, a žádné prášky nezabírají. Lítá kolem mě pořád jako dotěrná vosa, které se nemůžu zbavit... dostane se všude - do televize, novin a časopisů, na internet a prakticky do jakékoliv konverzace. A protože nemám účet na Facebooku jsem v dnešní době nula. Nejenže se prakticky znemožním už když přiznám, že tato vymoženost mě míjí širokým obloukem; ale nemohu čerpat ani výhody jako každý normální člověk (rozuměj - člověk zaregistrovaný na Facebooku), třeba v internetovém obchodě na mě onehdá blikal obrovský rudý nápis "Na objednávku přijatou dnes - 10% sleva". Zajásala jsem (sice to není moc, ale aspoň něco)... Moje radost ale opadla záhy - k reklamě byl ještě dodatek jak na to: "Nejdříve se staňte fanouškem našeho obchodu na Facebooku"... a to se mi stává každou chvíli, kvůli Facebooku jsem společenská mrtvola, a ještě diskriminovaná.

Přesto se stále snažím nepodlehnout této trendové záležitosti. Proč? Protože Facebook je naprostá degenerace lidstva.
1) Místo toho, aby lidé chodili ven nebo jen tak posedět do hospody, píšou si spolu na nástěnku pitomé vzkazy
2) Jsou známy i případy, kdy se partneři rozešli kvůli sociální síti, protože se jim prostě nelíbilo, co má ten druhý v profilu uvedeno - uznávám, že tohle je chyba Facebooku tak napůl, protože pokud někdo bere všechny údaje zde uložené za směrodatné, je sám o sobě debil
3) Stává se z nás společenství ňoumů, kteří se nebudou umět seznámit jinak než prostřednictvím internetu
4) "Ksichtbukáři" každou chvíli mění statusy s tím, co zrovna dělají (sakra, vážně to může někoho zajímat?), včetně informací jako "teď jsem se uprdnul, páni, to je smrad" a dvacet lidí to okomentuje a klikne na To se mi líbí
5) Slovo "přítel" přestává mít jakoukoliv původní hodnotu, protože na Facebooku vládne zřejmě trend "čim víc přátel, tim víc jsem cool"... a tak se najdou i experti, kteří mají v přátelích přes sto lidí, včetně osob které ráno zahlédli (ale nikdy s nimi nemluvili) v tramvaji nebo kamarádovo kamarádky sestřenky mámy tety vnouče.

O zneužití osobních dat raději ani nemluvím...

Čest výjimkám, které nejsou ještě postižené a na Facebooku se nevyskytují anebo těm, kteří tuto sociální síť berou s rezervou a respektují soukromí své i ostatních.

A všem ostatním doporučuji poslechnout si písničku Trendshit od kapely Debustrol!

Vánoce jsou tady!!!!!

6. října 2010 v 20:41 | The Truth |  Co
Tak už jsou tu zase Vánoce, jásejte a dejte průchod falešné lásce a pokrytectví, jupííí!!! Stačí si koupit Coca Colu, už dnes na ní totiž najdete etiketu s vánočním kamionem, no, nekupte to!!! A tenhle rok nemusí Vánoce vůbec končit, z obchodu nemusí mizet výzdoba ani adventní kalendář, všichni víme, že se stejně jednou dopracujeme k tomu, že vánoční zboží bude dostupné celý rok, tak proč s tím pořád otálet?

Vánoce už klepou na dveře, UŽ je přece říjen, tak se z toho všichni pojďme posrat!!!

Nelogická logika

6. října 2010 v 20:14 | The Truth |  Ostatní
Tento semestr mě opět napadá, za co mě ten bůh tak trestá (nebo to, co na nás sesílá všechny pohromy a pak se nám směje a říká "Dobře ti tak")... proč? Jedním z povinných předmětů je pro mě Logika a sémantika přirozeného jazyka... Vypadá to jako blábol a ani za tím nic jiného nehledejte...

Na úvod musím objasnit, že ačkoliv je tento předmět spojen s Katedrou filosofie a já studuji Filosofickou fakultu, s filosofií takovou nemám nic společného - studuji totiž jazyky... (nezapomeňte se hrozně divit jak je možné, že se na filosofické fakultě studuje i něco jiného než filosofie) Bohužel si někdo řekl, že když už název je "Filosofická fakulta", musí studenti splnit alespoň něco, co se filosofie týká. A tak jsme si všichni v prváku odtrpěli Úvod do filosofie a byli jsme šťastní, že už máme ty hrůzy za sebou. Nikdo znás ale nevěděl, jak moc se mýlíme. Letos budeme bojovat s logikou.

Zjednodušeně řečeno, v logice (stejně jako ve filosofii) se řeší naprosté píčoviny. Uvedu příklady:

Otec, matka a syn mají dohromady 100 let. Otec je čtyřikrát starší než syn a matce je o deset let více, než je polovina součtu let otcových a synových. Kolik let je každému?...

Na břehu řeky stojí maminka, tatínek, chlapec, děvče a převozník. U břehu je loďka. Jak se rodinka dostane na druhou stranu, když se na loďka unese jen jednoho dospělého nebo dvě děti? Převozník chce být navíc nakonec i s loďkou na původním břehu řeky.


... řeknete si, že na tom není nic špatného, pár hádanek, cvičeníčko aby mozek nezakrněl... ale dokážete si představit, že se tímhle budete zabývat půl roku, nebo že něco takového dokonce (dobrovolně) vystudujete? K čemu vám to asi tak bude? Abyste pak mohli učit další lidi, z nichž asi tak 90% to vůbec nezajímá a spíše přemýšlí nad tím, kdo (kterej magor) takové bláboly vymyslel. Přece jen když chcete třeba v hospodě někoho sbalit budete se chtít pochlubit něčím jiným než tím, jak krásně a rychle umíte řešit praštěné úlohy z logiky. Nebo při pracovním pohovoru řeknete "Sice nesplňuji vaše požadavky, ale zkuste mi dát nějaký hlavolam a uvidíte!!!"?...

Mimochodem věděli jste, že autor příběhu Alenka v říši divů, Lewis Carroll (vlastním jménem Charles Lutwidge Dodgson) byl anglický matematik a logik? Musím přiznat, že tato informace pro mě byla nová, ale konečně jsem pochopila, proč jsem už jako malá tu knížku tak nenáviděla.
Pokud si přesto chcete vyřešit nějakou logickou úlohu není nic lehčího, než