"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Ukradený Halloween

27. října 2010 v 10:01 | The Truth |  Co
Jak už nadpis napovídá, Halloween je mi naprosto ukradený. Je to další bláznivina, která přišla z USA do Čech, a spousta lidí se tady z toho může zbláznit. Obchodníci proto, že mají na co nalákat zákazníky a vyplnit tak pomyslnou díru mezi létem a Vánocemi (i když v jednom z mých článků poznáte, že někteří z nich si s tím příliš hlavu nelámou), někteří naši spoluobčané se o Halloween zajímají, protože si myslí, že co je ze Spojených států je prostě super a další to považují za dobrou příležitost jak zase někomu vlézt, lidově řečeno, do prdele. Ale já žiji v Čechách a tudíž jediná věc o kterou se budu v listopadu (možná) zabývat jsou Dušičky, cokoliv jiného a pro-amerického naprosto odmítám. To už bychom taky mohli začít slavit 4. července Den nezávislosti a ládovat se na Den díkuvzdání krocanem, i když s tím nemáme naprosto nic společného, ale hlavně že to tak v USA dělají... Stejně je to i s tzv. Zombie walk(em), který se pořádá už i u nás (konkrétně v Praze). Copak si Češi neumí vymyslet lepší zábavu než se obléknout jako oživlá mrtvola a jít někam pochodovat? Protože pokud jste si mysleli, že tato "zábava" pochází odněkud jinud než z USA, mýlili jste se.

Nejsem proti vzájemnému obohacování kultur, ale tady se o žádném obohacení mluvit nedá. Tohle mě pobuřuje už jen proto, že většina obyvatel USA nemá ani ponětí o tom, že nějaká Česká republika (mnohdy i Evropa) vůbec existuje, natož aby věděla kde se nachází, tak proč bychom se my měli zajímat o nějaký Halloween? Podle mého názoru by se zemřelí (zvlášť pokud nám byli blízcí) měli uctívat důstojněji a ne tím, že na sebe natáhneme masku Frakensteina a půjdeme (si) koledovat.

Pokud vás ale vydlabané dýně přece jen zaujaly, doporučuji vám raději pustit si pár písniček od kapely Helloween, a to třeba tento klip přímo o Halloweenu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama