"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Církev

8. listopadu 2010 v 23:29 | The Truth |  Co
Církev, to je zhouba lidstva. Hnus. Je to jedno z největších zel na světě, bohužel velice rozšířené. Proti víře jako takové nic nemám, ať si každý věří čemu chce - nadpřirozeným silám nebo třeba sousedce, ale proč by mi někdo měl přikazovat jak svoji víru projevit a jak se chovat? Co mi vadí konkrétně?

1) Dědictví víry - nemožnost výběru
Malých dětí se většinou nikdo na nic neptá a šup! Prostě ses narodil věřící rodině, tak budeš věřit taky - v co? V to, čemu věříme my. Těžko pak budete vysvětlovat dospělému člověku, že nějaký bůh pravděpodobně ani neexistuje a že nebýt jeho příbuzných mohl se modlit třeba k bříze před domem.

2) Organizování života
Chození do kostela, křtiny, biřmování, svatba v kostele... - spousta obřadů, které slouží spíše k vypouštení slovních zvratků kdejakého církevního hodnostáře. A v neposlední řadě také papouškování modliteb, nějakou známe skoro všichni: Otčenáš, apod. Proč by si každý člověk nemohl vymyslet svoji modlitbu, která by pro něj měla větší hodnotu?

3) Zastaralost, nepřizpůsobenost době
Sex po svatbě, zákaz potratů a antikoncepce... - člověk by se až divil, že ještě vůbec někdo takovéto názory propaguje nebo se podle nich dokonce řídí. Už dávno nejsme v dávné historii kdy se děti rodily jako na běžícím pásu, protože to byl celkem osvědčený způsob jak si zařídit pracovní sílu, nehledě na to, že dříve prakticky žádná spolehlivá antikoncepce nebyla. Existuje mnoho případů nechtěných těhotenství, kdy "postižená" je třeba teprve 14letá dívka - ta by měla porodit a vychovávat dítě? Ne každý má totiž to štěstí, že se za něj v jakékoliv situaci postaví rodiče a podají pomocnou ruku.

4) Lži a pokrytectví
V církvi byly odjakživa. Stačí si jenom vzpomenout na mistra Jana Husa, který kázal proti církvi, protože se mu nelíbilo, že její představitelé kázali o prostém a skromném životě až se jim potily tučné zátylky a klepaly několikanásobné brady a přitom se podle toho sami neřídili. Chodili ve zdobených šatech, kupovali si drahý nábytek, hodovali od rána do večera, vybírali odpustky a celý život tak zasvětili ne bohu, ale penězům. Dnes už toto tolik nepobuřuje, současná doba už vlastně o ničem jiném ani není. Co by nás ale nemělo nechávat chladnými je zneužívání dětí, potažmo zneužívání bezmezné důvěry věřících, kteří svoje potomstvo svěří do rukou "božích" a pak už se nestačí divit - a naprostým vrcholem je potom soudržnost kněžích a dokonce i papeže, pokud se má něco takového prokazovat. Všichni jsou mezi sebou loajální a každý kryje každého. A proč? Protože nikdo z nich není čistý jako lilie.

5) Zaslepenost věřících
Nic jiného než bůh pro ně neexistuje, nejsou schopní přijmout jiné možnosti a neustále podsouvají a vnucují svoji víru ostatním. A kdo není s nimi, je proti nim - tudíž špatná, zlá a ďábelská bytost. A co mám ještě namysli? V Itálii se uprdne malá dívka a shodou okolností se jmenuje Marie a už "skrze ní promlouvá bůh"  nebo se v nemocnici podaří zachránit těžce nemocného, avšak není to zásluhou doktora, ale je to "zázrak, který na nás seslal bůh".

6) Bůh je všemohoucí
Nebudeme nic řešit, jenom se pomodlíme a on to dá bůh všechno do pořádku. Vy znáte někoho, komu by bůh prokazatelně pomohl? Já ne.

6) Současný papež
Benedikt XVI. je odporná skvrna na už tak dost potřísněném církevním kabátě. Nejenže toleruje a kryje nepravosti, které se v církvi každý den odehrávají, ale vyslovuje opravdu "zajímavé" myšlenky (pokud jsou tedy vůbec jeho), např. v tomto článku... Upřímně musím říct, že moje první reakce po přečetení byla "Co je mu kurva do toho, že v Čechách je rozšířený ateismus?!" (jestli k tomu nemáme třeba nějaké důvody?)

Víra je přece svobodná volba každého člověka... takže jo, co je mu kurva do toho?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ewqua Ewqua | Web | 23. listopadu 2010 v 15:17 | Reagovat

Souhlasím, církev se jenom mele lidem do života. A ten papež...co je mu do Česka? Nechtěl by rovnou veřejně prohlásit, že chce zarazit Konfucionismus v Číně? Fakt hrůza...

2 María María | Web | 19. ledna 2011 v 22:34 | Reagovat

Rovněž souhlasím, poměrně přesně si vystihla, co si o církvi myslím. Víra prosím a pokud se člověk řídí tím křesťanským milosrdenstvím tak ano, ale náboženské války a upalování domnělých kacířů - jak se to asi shoduje s přikázáním nezabiješ?

[1]: Asi mu vadí, že málo přispíváme do kasiček. Nebo že jeho zvláštní názory nepovažujeme za hlas shůry.

Dala bych k tomu smajlíka, ale je to až příliš skutečné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama