"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Nejsem matka. Jsem vyvrhel?

16. listopadu 2010 v 22:23 | The Truth |  Ostatní
Byla jsem nakupovat v jednom nejmenovaném obchodním centru. Na to, že během otevírací doby není možné zde prakticky zaparkovat jsem si už dávno zvykla. Ale tentokrát jsem uviděla něco, co mě opravdu překvapilo... možná by se dalo použít slovo "šokovalo". Vedle prakovacích míst pro invalidy se skvěla čerstvě natřená parkovací místa s obrázkem růžového kočárku. Nejdřív jsem si myslela, že jde zase o nějakou "originální" reklamní kampaň nebo vtip, ale pohled na značku o kousek dál mě utvrdil v tom, že se mýlím. Tato místa, jsou totiž vyhrazená pro rodiče (maminky) s kočárky. Znamená to tedy, že jsou v dnešní době posunovány na stejnou úroveň jako postižení nebo nemohoucí lidé? To snad ne! Většina žen si zvolila mateřství dobrovolně, invalidé ne; tak proč by matky měly mít taková zvýhodnění? A protože já nemám malé dítě a ani jej neplánuji, jsem v dnešní době odpad, který si nezaslouží žádné benefity? Zřejmě ano.

Matky s kočárky jsou totiž kapitolou samy o sobě. Cpou je všude a neustále si myslí, že mají všude přednost (zatím nemají, ale vypadá to na brzkou změnu), když včas neuhnete přejedou vám nohy a ještě dostanete vynadáno, že se jim pletete do cesty. Některé z nich jakoby měly na čele napsáno POZOR, JSEM MATKA!!, v kapse Nobelovu cenu za skvěle odvedenou práci při porodu, a čekaly, že si z nich sedneme na zadek. Ne, nesedneme.

Pokud si myslíte, že jsme zaujatá vůči maminkám, máte pravdu. Nechci nikoho urazit, ale mám pocit, že snad každá druhá žena při porodu absolvuje zároveň i lobotomii. Jejich mluva se přetransformuje v nesmyslné blábolení a žvatlání, které navíc nenalézá žádné jiné téma než Jak se můj Martínek pokakynkal, Jak si moje Maruška na klouzačce nabacala, Jak Petříček nechce bumbat ani hamat, apod. Další problém nastává ve chvíli, kdy jde maminka "mezi lidi" - bohužel jsou tím myšleny další maminky s dětmi, tudíž stejně "postižené", takže se výrazná změna tématu nekoná. A pokud přece jen,rozebírá se případ Můj neschopný manžel/přítel - jak mi s ničím nepomůže, jak nepochopí že si potřebuji odpočinout, od rána do večera je v práci (...aby nás finančně zajistil - hajzl jeden sobeckej!!!).

Chápu, že být s dítětem prakticky sama je fyzicky a psychicky velmi náročné, ale pokud jsem alespoň trochu realisticky smýšlející osoba, musím si dopředu uvědomit klady a zápory, a promyslet si jestli klady převažují. Pokud se pro dítě jednou rozhodnu, tak si pak nemůžu stěžovat jaký je to zápřah, protože, jak už bylo řečeno, je to ve většině případů dobrovolné rozhodnutí. Bohužel existuje množství lidí, které si dítě pořídí prostě jen proto, že ho chce, a už nehledí na to, jestli je schopné potomka uživit a zajistit mu potřebnou péči...

Přiznávám, že to není všechno jenom o rodičích, ale svůj podíl na tom má i tahle směšná doba. Všechno se až přespříliš řeší, všeho se bojíme, všechno je moc nebezpečné. Dříve maminky neměly tolik času zabývat se každou maličkostí, nyní se dá najít v knihách, časopisech i na internetu spoustu "chytrých" rad, a přesné rozlišení toho co je správné a co ne; co je zdravé a co škodlivé. Čert (rodič) aby se v tom vyznal! Zatímco před pár lety nám maminka vyndala z prstu žihadlo a místo pofoukala, moderní matka nejspíš poběží na pohotovost a bude žádat přednostní ošetření.

Proto nechci děti. Protože nechci být zdegenerovaná osoba zasypaná plínkami. Protože vím, že bych neuměla být (podle dnešních měřítek) dobrá matka. Protože nechci porodit potomka aby ho potom nějaký "dobrák" unesl, zneužil nebo zabil (nebo všechno dohromady). Protože nechci přivést dítě do této společnosti. Zkažené, povrchní, konzumní společnosti, kde se všechno točí jenom kolem peněz.

Věřím, že někde žijí normální maminky, ale asi chodím na špatná místa ve špatnou dobu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bratr bratr | 17. listopadu 2010 v 20:32 | Reagovat

Nemyslim si ze si zaujata proti matkam. Jsi totiz zaujata proti vsem... Udelal jsem z tebe zrudu :-D

2 The Truth The Truth | 18. listopadu 2010 v 10:54 | Reagovat

[1]: A proč si myslíš, že je to: protivsem.blog.cz? :-D

3 Marťa Marťa | 17. prosince 2010 v 21:10 | Reagovat

A nenapadlo Tě, že ta vyhrazená místa na parkování pro maminy (a taťuldy) s dětmi mají jiné parametry? Když vytahuješ dítě z auta, potřebuješ více místa než když vystupuješ sama. :-)  :-)

4 The Truth The Truth | Web | 17. prosince 2010 v 21:35 | Reagovat

[3]: Samozřejmě že napadlo, ale co když vezu někoho, kdo, ačkoliv není invalidní, má třeba francouzské hole? Taky s ním nemůžu zaparkovat na žádném vyhrazeném místě... Nebo když vezu staršího člověka - jsou někde parkovací místa pro to, aby tito lidé mohli v klidu vystoupit? Protože je jasné, že babička z auta nevystoupí tak rychle jako já a také potřebuje víc místa. To by se pak mohla stavět další a další speciální parkovací místa pro každého z nás 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama