"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Prosinec 2010

Pomozte Ježíškovi

18. prosince 2010 v 12:00 | The Truth |  Ostatní
Tak jsem se zase jednou nechala napálit - a že se mi to moc často nestává. Na internetu jsem zahlédla reklamu na stránky pomoztejeziskovi.cz, a klikla jsem na to s domněním, že to bude nějaká zajímavá agitačka na záchranu Ježíška, který je stále více zadupáván komerčním Santa Clausem. Žádná propagace českého vánočního dárce se nekonala. Jedná se o online žádost o peníze - pouze vyplníte formulář, napíšete částku, kterou NUTNĚ potřebujete (od 100Kč až do 12 000Kč), a do druhého dne vám bude doručena na váš bankovní účet nebo adresu.

No není to hnus? Když si něco nemůžu dovolit, tak to prostě nekoupím, a ostatní se s tím musí smířit. Duch Vánoc už dávno zmizel, teď je to jenom těžká komerce a způsob jak donutit lidi, aby pořád víc a víc nakupovali. Za několik let už bude nemyslitelné obdarovat blízkého nějakou maličkostí. Bude to muset být nejmíň auto, aby jste dostatečně materiálně prokázali jak máte dotyčného rádi.

Kdo si půjčuje na dárky je pěknej vůl. A myslím to upřímně.

Co si přeji k Vánocům?

17. prosince 2010 v 20:39 | The Truth |  Co
To, co se děje v současné době se snad už ani "svátky klidu a míru" nedá nazvat. Je to normální hysterie. Všechny obchodní domy jsou v obležení nakupujícími (kteří se ve frontě u kasy baví o tom, jak se mají špatně, a přitom nevidíte nic jiného než přetékající vozíky), všude kolem jsou jenom samé reklamy na věci, které si prostě MUSÍTE koupit, abyste nebyli považovány za krkouny a na ulici potkáte nejméně pět lidí, nabízející super levné voňavky, nebo usměvavé slečny dokola opakující "Přispějte na postižené děti/na postižené psy/na zologickou zahradu/na útulek/na slepé kočky/na chudé poslance..." Takový blázinec, a přitom je zase za pár dní po všem... Máme tohle vlastně zapotřebí?

Proto si k dnešním Vánocům ze všeho nejvíc přeji zrušení Vánoc.

Lidská drzost nezná mezí

17. prosince 2010 v 12:24 | The Truth |  Co
Před několika dny jsem byla svědkem velice zajímavé události. Byla jsem v nejmenovaném knihkupectví, stála u regálu a prohlížela si knížku (překvapivé že?)... najednou jsem uslyšela velmi povědomý zvuk - bylo to takové cvaknutí jako od fotoaparátu. Trochu mě to překvapilo, a tak jsem se otočila, abych se ujistila, jestli dobře slyším. Ano, sluch mi ještě slouží. Kousek ode mě stál asi tak čtyřicetiletý muž (kabát, elegantní šála - prostě takový ten podnikatelský typ - i když netvrdím, že to určitě podnikatel byl), který si fotil do mobilu stránky z nějaké knížky. Nejdřív jsem si myslela, že to bude nějaký známý personálu, protože hned za ním seděla u počítače slečna, která tam prodávala. Když jsem na ní ale vykulila oči, oplatila mi to výrazem "Co to tam ten blbec dělá?". Ten blbec jakoby nás slyšel se otočil na slečnu a povídá jí, jestli by bylo možné si tu knihu půjčit a okopírovat si jí!!! To už jsem opravdu stála doslova s hubou dokořán a prodavačka jej upozornila, že pokud si nevšiml, není v knihovně, ale v knihkupectví. Blbec na to podrážděně odpověděl, že to samozřejmě ví (asi měl dost zkreslené představy o tom, co znamená slovo "knihkupectví"), a jestli, když si tu knihu tedy koupí a nebude mu vyhovovat (chápej "až si jí okopíruju"), ji bude moci vrátit a dostane zpět peníze. Dostalo se mu odpovědi, že to samozřejmě možné není, že knížky pouze vyměnují... Blbec se již dál nevyptával a uraženě odešel - zřejmě to šel zkusit do jiného obchodu.

Chápete to? Já tedy ne. Je pravda, že knihy jsou drahé. Ale zase ne tak, aby si je nikdo nemohl dovolit - stačí se třeba jednou uskromnit při nákupu potravin (ano, mám namysli ty obrovské týdenní nákupy, kdy koupíte nejméně o polovinu více zboží, než jste původně chtěli)... V uzeninách přece taky nesníte nezaplacený salám, a v obchodě s oblečením si nekoupíte zimní bundu, abyste měli v čem jet o víkendu na hory, a v pondělí ji půjdete zase vrátit.

Lidi, je mi z vás na blití!

Jsem boháč!!!

13. prosince 2010 v 18:58 | The Truth |  Kdo
Tak mi dnes přišel dopis od jedné nejmenované spořitelny díky kterému jsem zjistila, že jsem naprostý boháč. Dostala jsem totiž úžasnou možnost mít na svém účtu stálou měsíční rezervu až 25 000 Kč! No není to skvělé? Zrovna před Vánocemi, to se mi bude hodit na nákup předražených dárků, abych se mohla předvádět před rodinou, kamarády, známými i lidmi, které to vůbec nezajímá... Je úplně jedno že jsem student, a moje příjmy tudíž nejsou nijak závratné - to nevadí, protože:
- kontokorent bude otevřen ZDARMA a NA POČKÁNÍ
- peníze budu mít ihned k dispozici
- úroky zaplatím jen z částky, kterou opravdu použiji
- neplatím ŽÁDNÉ měsíční poplatky za vedení
A to nejlepší nakonec:
Na splácení NEMUSÍM myslet, protože kontokorent se AUTOMATICKY vyrovná, jakmile mi na účet PŘIJDOU PENÍZE!!!

Jen se musím někde zeptat kde ty peníze vlastně bydlí, abych je mohla kontaktovat a říct jim, kudy ke mně mají přijít.

Tak, a je po krizi

5. prosince 2010 v 21:36 | The Truth |  Co
Radujte se, ekonomická krize skončila! A jak to vím? Jednoduše: na to, abyste poznali jak se mají občané v tomto státě, nemusíte být žádný odborník. Stačí si zajet v sobotu odpoledne alespoň do supermarketu (ale nejlépe rovnou do nějakého obchodního centra - čím větší, tím lepší) a uvidíte, jak se mají lidé dobře. V potravinách do sebe naráží zákazníci s přetékajícími vozíky - a nejsou to jenom věci pro denní (nutnou) potřebu - všude uvidíte klobásky, párečky, alkohol, bonbónky, čokoládky, brambůrky, atd. atd. A pokud seberete odvahu a zajdete se podívat i do jiných obchodů, čekají vás neuvěřitelné výjevy - proudící davy, zbrunátnělé tváře, rozšířené zorničky, obličeje, ve kterých čtete jenom "musím rychle utratit nějaký peníze, ještě pořád toho mám málo"... Ale jakmile potkáte tyto lidi někde na ulici a zeptáte se jich, jak se mají, vždycky vám odpoví něco negativního a nejčastěji prohodí něco o tom, že "neni práce; peněz není nazbyt - letos asi budou chudé Vánoce". Ano, chudé budou, a to velmi, v případě že mluvíme o tradicích a duševnu.

Udavte se, bašťouni!!!!