"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Lidská drzost nezná mezí

17. prosince 2010 v 12:24 | The Truth |  Co
Před několika dny jsem byla svědkem velice zajímavé události. Byla jsem v nejmenovaném knihkupectví, stála u regálu a prohlížela si knížku (překvapivé že?)... najednou jsem uslyšela velmi povědomý zvuk - bylo to takové cvaknutí jako od fotoaparátu. Trochu mě to překvapilo, a tak jsem se otočila, abych se ujistila, jestli dobře slyším. Ano, sluch mi ještě slouží. Kousek ode mě stál asi tak čtyřicetiletý muž (kabát, elegantní šála - prostě takový ten podnikatelský typ - i když netvrdím, že to určitě podnikatel byl), který si fotil do mobilu stránky z nějaké knížky. Nejdřív jsem si myslela, že to bude nějaký známý personálu, protože hned za ním seděla u počítače slečna, která tam prodávala. Když jsem na ní ale vykulila oči, oplatila mi to výrazem "Co to tam ten blbec dělá?". Ten blbec jakoby nás slyšel se otočil na slečnu a povídá jí, jestli by bylo možné si tu knihu půjčit a okopírovat si jí!!! To už jsem opravdu stála doslova s hubou dokořán a prodavačka jej upozornila, že pokud si nevšiml, není v knihovně, ale v knihkupectví. Blbec na to podrážděně odpověděl, že to samozřejmě ví (asi měl dost zkreslené představy o tom, co znamená slovo "knihkupectví"), a jestli, když si tu knihu tedy koupí a nebude mu vyhovovat (chápej "až si jí okopíruju"), ji bude moci vrátit a dostane zpět peníze. Dostalo se mu odpovědi, že to samozřejmě možné není, že knížky pouze vyměnují... Blbec se již dál nevyptával a uraženě odešel - zřejmě to šel zkusit do jiného obchodu.

Chápete to? Já tedy ne. Je pravda, že knihy jsou drahé. Ale zase ne tak, aby si je nikdo nemohl dovolit - stačí se třeba jednou uskromnit při nákupu potravin (ano, mám namysli ty obrovské týdenní nákupy, kdy koupíte nejméně o polovinu více zboží, než jste původně chtěli)... V uzeninách přece taky nesníte nezaplacený salám, a v obchodě s oblečením si nekoupíte zimní bundu, abyste měli v čem jet o víkendu na hory, a v pondělí ji půjdete zase vrátit.

Lidi, je mi z vás na blití!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 María María | Web | 19. ledna 2011 v 21:59 | Reagovat

Je to do nebe volající nestoudnost, ale tohle z lidí, alespoň podle mého názoru, dělá internet a reklamy. Reklamy, které slibují zázračně výhodné koupě a spousty slev a bonusů k tomu, a internet, kde si člověk může zdarma stáhnout lecos, za co by v hmatatelném světě musel platit. Přiznávám se, tuhle možnost hojně využívám i já. Jenže pak si lidé zvyknou, že můžou mít všechno zadarmo nebo alespoň s 99% slevou. Bohužel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama