"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Sebevražda?

27. ledna 2011 v 19:00 | The Truth |  Co
Sebevražda je pěkná píčovina. (pokud máte jiný názor, radím vám skončit se čtením už tady) - až nebudete mít někdy co na práci, zkuste si přečíst dílo Mýtus o Sysifovi, kterou napsal Albert Camus. Celé dílo je dost filosofické a ač se to může zdát podivné, příběhu o Sysifovi je zde věnováno jenom pár poslední stránek. Hlavním tématem tohoto spisu je právě pojednání o sebevraždě. Je tam trochu rozepsaný můj výše uvedený názor.

Pokud si někdo myslí, že sebevrah je odvážný člověk, mylí se. Sebevraždu může spáchat jenom zbabělec, který není schopen postavit se svým problémům čelem a poprat se se životem. Odvaha je dokázat žít i přes všechny překážky, které nám přijdou do cesty. Mimochodem, myslíte si, že když v pravěku lovili naši předci mamuta a nepodařilo se jim to, šli si sednout do jeskyně a podřezali si pazourkem žíly? Asi ne. (Jasně že ne, jak by asi napsali dopis na rozloučenou? :))))))

A pokud se někdo zabije jenom kvůli tomu, že měl špatné vysvědčení, že ho opustila přítelkyně/přítel nebo prostě jen tak z nudy, je pěknej sráč a ten život si opravdu nezasloužil.
Ale bohužel (bohudík?) spousta lidí páchá sebevraždu dnes a denně a ještě jsou stále na světě. Čím to bude? Vyhrožovat sebevraždou je v současné době celkem populární a tak stačí pročíst jenom pár blogů, a najdete tam pseudosebevrahů habaděj. Pokud se někdo rozhodne zabít, tak se prostě zabije a nebude o tom psát rok dopředu...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 27. ledna 2011 v 19:15 | Reagovat

Moje slova, tady je i to ostřejší vyjádření na místě. Alegorie s pračlověkem mě pobavila :D

2 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | Web | 27. ledna 2011 v 19:19 | Reagovat

Pravda, sebevražda kvůli škole nebo klukovi či holce je blbina, ale nejčastěji tohle dělají pubertáci ,takže se není čemu divit.Ale na druhou stranu někteří lidi prostě neví co dál, nebo hůř neví, co už dělají....

3 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 27. ledna 2011 v 21:09 | Reagovat

Zdravím všechny,

sebevražda je velmi složité a komplexní téma. Lidé se mnohdy dostávají do situací, kdy se domnívají, že není cesty pryč...já si však myslím, že ta cesta je. Pracujme zde s předpokladem, že existuje "nějaký" Bůh - pakliže ano, musíme se v rámci sebevražd úzce zamýšlet i nad tím, má-li k tomu všemu co říci i jeho existence..

Mnozí lidé si myslí, že sebevraždou uniknou smutku, zlobě, depresi, prázdnotě...co když však  právě to najdou? Uvědomte si, že pokud skončíte život zde na zemi - bez toho, aniž byste byli usmířeni s Bohem a byli s Ním, pak po Vaší smrti budete také bez Boha - a to je to pravé peklo!

Zde však není prostor pro rozbor všech myšlenek, proto Vás zvu na článek zde:

http://zivot-nazory.blog.cz/1101/ztrata-smyslu-zivota-sebevrazda

S pozdravem

Marpefi

4 The Truth The Truth | Web | 28. ledna 2011 v 10:27 | Reagovat

[3]: Pardón, ale tohle jsou jenom blafy. Člověk se musí smířit především sám se sebou a se svým životem, ne s nějakým bohem. Nechci se pouštět do sáhodlouhé polemiky, ale  pokud vím, bůh (pakliže existuje) ještě za nikoho nikdy nic nevyřešil, každý se se svými problémy musí poprat sám a ne spoléhat na víru. (hlavně mi sem někdo nezapomeňte nacpat to neustále omílající se "moudro": Věř a víra tvá tě uzdraví ) :D

5 María María | Web | 30. ledna 2011 v 19:23 | Reagovat

Nesouhlasím s tím, že sebevraždu může udělat jen zbabělec. Když se člověk octne v situaci, která je nebo se jeví jako bezvýchodná, pak to dotyčný pokládá za jedinou cestu. Pro některé si myslím že to je "o trochu rychlejší smrt, než která by si pro mě přišla sama". A pokud už to tak musí skončit, tak je snad lepší skončit rychle a bez zbytečné bolesti. Tedy hlavně té duševní, ale občas i fyzické. Často v tom jsou deprese a s jejich léčením si lámou hlavy i odborníci.
A pokud tu píšeš o "pěkných sráčích", čím tě vlastně tak naštvali, když podle tebe stejně nemají existovat? Pokud jsem to špatně pochopila tak se omlouvám.

[4]: Souhlasím. Kdepak bůh/Bůh, kdyby tomu tak záleželo, aby v něho lidé věřili, nejspíš by, metaforicky samozřejmě :-),nosil cedulku "nepřeji si být spojován s církví", protože té se věřit nedá.

6 The Truth The Truth | Web | 31. ledna 2011 v 16:04 | Reagovat

[5]: Ne naštvali, čím mě štvou... Třeba tím, jak myslí jenom na sebe a neuvědomí si důsledky toho co udělají. "No tak se prostě se zabijou a hotovo, všechny moje problémy budou vyřešeny, sbohem." Jenže co ty ostatní? Stačí se občas kouknout na zprávy. Když se někdo vrhne pod vlak, je kvůli tomu zpoždění - lidi, kterých se to absolutně netýká přijedou pozdě na schůzku, do školy, do práce; když někdo vyskočí z okna - uvidí to další, naprosto cizí lidé, kteří z toho mohou mít pěkně zkaženej den, ne-li život (nehledě na to, že ty kusy masa potom odklízejí hasiči, případně sousedé ještě týden potom); pokud se někdo podřeže ve vaně, oběsí na půdě, předávkuje prášky, většinou ho najdou nějací příbuzní, což pro ně musí být opravdu příjemné... (mimochodem víte jak je dneska drahej pohřeb? :D) Kromě toho, pamatuji si, jak se nedávno rozhodla zabít nějaká osoba v Praze skokem pod metro. Byli tam (opět naprosto neznámí) lidé, a někteří z nich se jí snažili zachránit. Nepovedlo se jim to, údajně proto, že nedokázali rozbít sklo na tlačítku, které se má stisknout v případě nebezpečí... a jak to dopadlo? Chudinka paní umřela a spolucestující snažící se o záchranu, byli propíráni jako blbci, kteří neumí prasknout naříznuté sklíčko... jenom kvůli nějaké fuchtli, která si vybrala tak pitomý způsob smrti. Denně se vynakládá tolik peněz na zachraňování sebevrahů (případně pseudosebevrahů), které by se daly využít mnohem lépe, třeba na záchranu lidí, kteří žít chtějí... To jsem chtěla článkem říct 8-)

7 Marpefi Marpefi | 12. prosince 2011 v 20:23 | Reagovat

[4]: Zdravím Vás,

tak to opravdu toho moc nevíte, protože Bůh řeší, řešil a řešit bude spousty věcí...ani netušíte, za kolik věcí mu vděčíte. Snad to jednou poznáte. Přeji Vám to.

Marpefi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama