"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Únor 2011

Rodina magorů

23. února 2011 v 18:03 | The Truth |  Kdo
Tak jsem po dlouhé době narazila na článek, který mě dost pobavil. Víte, ona lidská blbost je opravdu nekonečná a navíc velmi zábavná (tedy v případě že nejste blbec, protože jinak ani nevíte, že blbec jste a blbost se blbci dost špatně dokazuje a když jste ten blbec, tak vás většinou žádný blbec ani nerozesměje, protože si myslíte, že ten člověk je vlastně chytrý, a přitom je to stejný blbec jako vy - rozumíte?). Na nejmenovaném serveru se objevila zpráva o šestileté holčičce - myslím, že bychom jí mohli nazývat malým rozmazleným skřetem, protože je to výstižnější - které rodiče (evidentně taky nějak narušení) uspořádali velkolepou narozeninovou oslavu, v přepočtu skoro 1 milion korun. Maminka tohle rozhazování komentovala tím, že ten rozmazlený skřet je jejich nejmladší potomek, jejich dvě zbylé děti už jsou -náctileté. Zřejmě tím ale chtěla říci:"Jsem slepice bez mozku a chci, aby i moje dcera byla slepice bez mozku, a navíc nemám co na práci, když si ti dva puberťáci už nenechají do všeho kecat." Bohužel (nebo možná bohudík), čím se manželský pár živí a jak jsou vychované zbylé dvě děti, už v článku uvedeno nebylo... tady aspoň vidíte, kam ten svět spěje.
Mimochodem, ze které země si myslíte, že tato povedená rodinka pochází?
(Malá nápověda: Tito lidé nejsou tmavé pleti a nehradili účet za oslavu ze sociálních dávek, takže v České republice opravdu nežijí. Přemýšlejte nad dalším státem, kde je vysoké procento výskytu blbců.)

Být či nebýt?

10. února 2011 v 13:55 | The Truth |  Ostatní
Jelikož studuji třetím rokem VŠ se zaměřením na jazyky, rozhoduji se co dál. Samozřejmě bych nejradši ještě alespoň titul Mgr., jenomže ono se to snadno řekne "Tak jdi studovat". Ale výběr vysokých škol v mém okolí, které by nabízely obor pro mě přijatelný, je dost ubohý. Bohužel (jak už to tak často bývá) o obor, o který mám zájem já, má zájem ještě dalších x lidí a tak stojím před velkým dilematem... Kdyby mě náhodou nepřijali, mám se hlásit na školu, o které vím, že její obory nemají žádné uplatnění a 90% lidí je studuje čistě jenom kvůli získání titulu, i když je dané zaměření vůbec nebaví a často ani trochu nezajímá?

Velmi zajímavé je, že studijní obor na Mgr. (ale i na Bc.) jako je opravdu velmi užitečná, zábavná a praktická pro život každého člověka například Filosofie, Archeologie nebo Politologie, je dostupný v podstatě na každém rohu... (nepopírám, že takovéto věci opravdu někoho baví a zajímají, ale když mnoho studentů těchto konkrétních oborů samo přiznává, že tam "ztrácí" čas jen kvůli získání titulu, aby nemuseli do práce nebo proto, že je nikam jinam prostě nevzali?) Ale něco spojené s jazyky byste hledali horko těžko (tedy za předpokladu že vy, nebo vaši rodiče nemají zbytečných pár tisíc na zaplacení jednoho semestru někde na soukromé škole)... ale čemu se vlastně divím... Cizí jazyky v dnešní době přece vůbec nikdo nepotřebuje ani tady, ani ve světě, ani v různých organizacích, jako je např. skoro neznámá Evropská unie, jejíž členy jsou jenom bezvýznamné státečky s menším počtem obyvatel než je Česká republika. Ano, v současné době je totiž nejdůležitější znát jména a myšlenky starověkých filosofů a dokázat vést nekonečně dlouhé a smysluplné debaty o lidském bytí. S tím se určitě ve světě (ani doma) neztratíte.

Brumík

3. února 2011 v 17:29 | The Truth |  Co
Tak jsem onehdá po zdárně složené zkoušce zašla do potravin, že si za odměnu koupím nějakou dobrou sladkou svačinku... Z regálu jsem vybrala malinký balíček s nápisem Bebe Brumík o kterém jsem si myslela, že bude skrývat něco dobrého a výživného, když je to pochoutka určená dětem...

Óóóóóó, jak jsem se zmýlila!!! Jak strašlivě jsem se zmýlila!!!! Dámy a pánové, Brumíkovo tajemství je, že se jedná o nedopečenou buchtu, která je plněná buď čokoládou (což nejčastěji avizují v reklamě, ale bohužel/bohudík? její chuť mi i nadále zůstává skryta) nebo (jak jsem posléze zjistila na internetu) jakýmsi krémem, který vypadá jako dobře uleželé sperma, nebo (a to jsem si nechtěně vybrala já) něčím mazlavě červeným, což má představovat asi marmeládu, ale chuťově připomíná umělou hmotu. Fuj!

Chudáci děti.