"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Kuřáci mě serou (vážně)

18. března 2011 v 23:59 | The Truth |  Co
Na téma kouření (cigaret - nepředpokládám, že toto téma se má týkat jiného kouření) jsem sice už článek psala (můžete si jej přečíst zde), ale proč si na ty kuřáky nezanadávat znovu? To si přece nemůžu nechat ujít! Přiznávám, že k napsání článku na téma týdne mě většinou neinspiruje téma jako takové, ale spíše autoři/autorky jiných blogů. Někdy je opravdu dost zábavné přečíst si něco od vašich "kolegů". Názory se samozřejmě různí a tak se články dělí na pro-kouření a anti-kouření, já se tímto dobrovolně přidávám do druhé jmenované skupiny, protože mě kuřáci prostě serou.

Při pročítání cizích blogů jsem zachytila mnoho postřehů, ale nejrychleji jsem si zapamatovala ten, že "nekuřák nikdy nemůže pochopit jaké to je, jít s kamarády na kafe a zapálit si u toho cigárko..." Odvážím se tvrdit, že mnoho nekuřáků moc dobře ví, jaké je to kouřit u kávy, u piva, při obědě, večeři, snídani, i svačině. Jediný rozdíl je, že nekuřáka to obtěžuje. Navíc, pokud se to vezme kolem a kolem, kuřáci jsme de facto úplně všichni. Není nutné ani chodit do obchodu kupovat cigarety, stačí jít o víkendu někam "mezi lidi" a je z vás kuřák, nikotin vdechujete ať chcete nebo ne. Vyvarujete se takových míst právě kvůli vysoké koncentraci zakouřeného vzduchu (jestli se to dá vůbec vzduchem nazvat)? Nevadí, stačí si postát chvíli na zastávce, on se jistě nějaký dobrosrdečný závislák najde a pokud budete mít štěstí, foukne vám vaši dávku přímo do obličeje. Jezdíte autem? To také není žádný problém! V práci, ve škole je kuřáků dost a dost. Pokud se zdárně vyhnete uličce hanby*, spolužák (spolupracovník) který kouří vás posléze jistě obohatí svým příjemným dehtovým dechem a typickým zápachem linoucího se z jeho oblečení a vlasů. Pak už se jen modlete, aby se dotyčný nesnažil pach cigaret přebít pronikavým parfémem.

A jaká je vlastně pointa článku? Kuřák pro mě není frajer, ale zbabělec, který není schopen zbavit se svého závislosti, případně ani nechce. Pokud chce někdo skončit jako odporná smrdutá vysušená treska s rakovinou polic a smíchem připomínající vykloktaný odpad, tak ať. Ale já takhle dopadnout nechci, a nebudu se kvůli tomu zavírat doma a nikam nechodit (protože tohle je jeden z nejčastějších pseudoargumentů, které můžete od kuřáka slyšet "... tak nechoď do hospody, když ti to kouření vadí"). Takže navrhuji dát všechny kuřáky do karantény (třeba na Mars). Páč, proč bych v karanténě měla být já, člověk, který nepotřebuje cigaretu jako berličku pro lepší náladu nebo jako "aby bylo něco do ruky"...?

Než kouřit, to už opravdu radši přejděte na ten orální sex. Alespoň ušetříte. Anebo si i vyděláte.
*Ulička hanby vypadá následovně - jdete např. do/ze školy. Před vchodem se tísní skupinky kuřáků, užívajících si cigárka a hovořících mezi sebou, a často je jich tam tolik že (nevědomky) vytvoří těsný prostor, kterým vás nechají projít do/z budovy. A zatímco jdete touhle uličkou, dostáváte facky od cigaretového kouře.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Denisse Denisse | Web | 19. března 2011 v 0:58 | Reagovat

kouření je hnus  :-!  :-!

2 Alfons Koukol Alfons Koukol | Web | 19. března 2011 v 20:27 | Reagovat

Co tebe nesere? (vážně) :-D

3 Kate Kate | Web | 18. listopadu 2011 v 17:31 | Reagovat

Výborně napsaný. Taky jsem na to psala článek, mimo kouření mě sere taky ještě spousta věcí, ale na tohle jsem opravdu vyloženě alergická. Kdyby si zapálil můj přítel, posílám ho do řiti. Možná se to někomu může zdát přehnaný, ale ty mi určitě rozumíš. Nejsmutnější mi přijde, že se zeptáš kuřáka proč kouří a on ti buď řekne "Nevim." nebo "Protože mě to baví (ale nechutná)". Na jiný typ lidí jsem zatím nenarazila (jestli vůbec jiné typy existují?). Že by to měl někdo jako antistres věc, tak je to beze všeho debil a zaslouží si ode mě akorát výsměch a pomyslný kopanec do prdele.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama