"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Sčítání lidu

31. března 2011 v 12:22 | The Truth |  Co
Děti v Africe nemají co jíst, Japonci jsou ozáření radiací, v Lybii jsou nepokoje, a v České republice probíhá Sčítání lidu 2011. Pokud si stále nejste jistí, co to "sčítání lidu" vlastně je, já vám to povím - zcela nesmyslná, zbytečná a předražená akce. Hlavně že nejsou peníze na zdravotnictví, zemědělství, školství, na rodiny nebo na důchody. O to důležitější je zjistit, jestli lidé v ČR mají doma splachovací záchod, počítač s internetem, nebo jestli jezdí do práce na kole. Jestli si myslíte, že do takových věcí nikomu nic není, jste na omylu - pokud něco zamlčíte nebo se najde nějaká jiná chyba ve vašem dotazníku, dostanete pokutu (náš zadlužený stát přece nějak na ty platy vládních činitelů musí vydělat!).

Jsem zvědavá, jestli se někdy dozvíme o tom, kolik tahle "sranda" stála, a jestli to opravdu mělo nějaký účel (nemělo). V tomto státě opravdu obdivuji to "umění hospodařit" - na ty důležité věci nikdy finance nejsou a tak je potřeba zdražovat všechno možné, aby nakonec ty peníze stejně pořád nebyly. Ale na takové akce, které většinu lidí spíše obtěžují a nemají žádný pozitivní efekt na naše životy, se vždycky nějaká ta koruna najde. Jak je to možné? Trochu mi to připomíná kuřáky, kteří nadávají na to, jak jsou cigarety drahé, že si je už nebudou moci dovolit, ale nakonec stejně vždycky nějaké peníze "najdou". Stejně jako ženy které tvrdí, že mají už týden úplně prázdnou peněženku i bankovní konto, a za pět minut se vám přijdou pochlubit s novou halenkou, kterou si koupily před dvěma dny v tom báječném butiku, protože byla zlevněná z tisícovky na pouhých 800Kč...

Navíc za rok má přijít ta obrovská apokalypsa a s ní úplný zánik celého světa, takže nevím proč je to sčítání lidu nutné.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama