"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Další novodobá choroba

15. května 2011 v 21:20 | The Truth |  Co
Další z nemocí moderní, vyspělé společnosti, která byla objevena v tomto roce je tzv. JáNemámČasChoroba (JNČCH), která postihuje pacienty zhruba od adolescence nezávisle na pohlaví, a tito pacienti jsou většinou vaši přátelé nebo známí, občas se může jednat i o členy rodiny, obětí se však můžete stát i vy sami. Často se tato choroba, pokud je neléčená, rozvine v mnohem vážnější onemocnění JsemStrašněVytíženVůbecNicNestíhám (JSVVNN). Symptomy první jmenované nemoci (JNČCH) jsou následující: postižená osoba neustále tvrdí a také trpí neustálými představami, že nemá čas (překvapivé, že?) - avšak většinou se jedná o takzvané "klamavé symptomy", to znamená, že ačkoliv se zdravému jedinci zdá, že postižený je opravdu nějakým způsobem ochuzován o čas, nakonec se zjistí, že sám postižený si může za tyto problémy - často prosedí několik hodin u televize nebo u počítače, nebo se - laicky řečeno - kope do prdele. A tak zdravý jedinec nabyde názoru, že postižený je pouze "líný prase". To je ale dost nebezpečný postoj vůči nemocnému, protože neléčené JNČCH se může dostat do dalšího jmenovaného stádia, čímž je JSVVNN, a tady už vznikají skutečné problémy. Nemocný stráví celé dny, týdny, měsíce a roky, přesvědčování okolí, jak moc je vlastně vytížený - a postupně si tak buduje jakousi zeď, kterou odborníci nazývají tzv. Neprůchodností volného času k jedinci. JSVVNN má následující příznaky: nemocný něco slíbí, a potom to nedodrží, protože: neměl čas - měl spoustu věcí na práci/na vyřizování, prostě byl maximálně vytížený; nemocný se s někým domluví na schůzku, ale nakonec nepřijde protože: neměl čas - měl spoustu věcí na práci/na vyřizování, byl maximálně vytížený - přičemž nikdy přesně nespecifikuje CO měl na práci nebo na vyřizování, PROČ byl vytížen, případně 2.PROČ se s vámi tedy domlouval, když je tak vytížený, měl práci nebo spoustu věcí k vyřízení (ano, pořád dokola).

V této chvíli se ovšem i zdravý jedinec dostává do ošemetné situace, protože k některým případům JSVVNN se dostává ještě mutace této choroby a to je JsemStrašněVytíženVůbecNicNestíhám**AniNapsatŽeNicNestíhám (v lékařské hantýrce zkráceno na JČP - Jsem s časem v prdeli). Pro zdravého jedince to má dopad takový, že i když žijeme v době prakticky neomezených možností a "zázraků" v podobě mobilních telefonů, mailů a sociálních sítí, postižený touto mutací je tak moc zaneprázděný, že nemá čas ani na napsání nějaké zprávy, což většinou netrvá déle než několik minut, takže zdravý jedinec se vše dozvídá se zpožděním, anebo vůbec. Pro lepší představu uvádím jednoduchý model:
Zdravý 1.dubna 2011: Ahoj, nechceš jít v pátek (3.dubna 2011) do hospody?
Postižený 15. dubna 2011: Promiň, zapomněl jsem napsat, neměl jsem čas. Ale v pátek jsem stejně nemohl, protože jsem neměl čas.
--- Neléčená choroba se postupně rozvíjí ---
Zdravý 15.dubna 2011 (snaží se vymyslet pozdější termín, aby měl postižený více času na rozmyšlení a odepsání): Hm, to nevadí, a neměl bys čas třeba 1.května? Mohli bychom do průvodu s mávátkama.
Postižený 30.května 2011: Omlouvám se, ale neměl jsem čas napst. Ale stejně bych prvního nemohl, protože jsem měl moc práce. A nechtěl bys jet na začátku září do Prahy, bude tam přehlídka debilů?
Zdravý 30.května 2011: Jasně, tak si ještě napíšeme a domluvíme se.
--- Nemoc stále postupuje ---
Zdravý 28.srpna 2011: Ahoj, tak co, pojedeme do té Prahy?
Postižený 13.prosince 2011: Ježiš, pardon, úplně jsem na to zapomněl, to víš, jsem hrozně vytíženej, ale to nevadí, protože celý září jsem stejně neměl vůbec čas.
--- Až se dostane do stadia, kdy není cesty zpět ---
Zdravý 13.prosince 2011: Víš co, tak si polib prdel, mám tě plný zuby.
Postižený 30.prosince 2012: Je, promiň, ale nemohl jsem si tu prdel políbit, protože jsem měl celý rok hrozně moc práce.
--- V mnoha případech tato situace končí také tím, že postižený prostě a jednoduše přestane komunikovat --- Proč? Protože je strašně moc zaneprázdněný a nemá na nic čas.

Vyléčení lidé často přiznávají, že jejich zaneprázdnění pramenilo např. ze hraní různých her, sledování nekonečných seriálů, pozorování ostatních profilů na sociálních sítích, podpantofláctví, alkoholismu nebo prostě jenom z potřeby ukázat, kolik má dotyčný koníčků a zájmů, že mu na "normální" věci prostě nezbývá čas - což bývá také nejvýznamnější příčinou projevení této choroby.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Časově nemajetný Časově nemajetný | Web | 16. května 2011 v 9:52 | Reagovat

21.12.2012 je na staromáku přímej přenos z konce světa. Nechceš se přijít podívat? Je to druhá největší událost za posledních 10let hned po přehlídce debilů :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama