"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Stávka v dopravě vs. tlustoprdi

11. června 2011 v 9:52 | The Truth
Zatímco odboráři připravují na pondělí stávku proti vládním reformám, kdy chtějí od 3:00 hodin zastavit dopravu v Praze, v Brně, Olomouci, Opavě a dalších městech, už se vynořují negativní názory a postoje k této akci od mnoha lidí po celé České republice. Ano, přiznávám, že omezení v dopravě bude nepříjemné, ale už je přece načase ukázat, že nebudeme jenom ovce, které "drží hubu a krok". A když to nejde prostřednictvím žádostí, petic ani jednáním, tak co jiného nám zbývá? Spousta obyvatel se zlobí, že stávka stejně nic nevyřeší, že to odnesou akorát pracující a že stávkující jsou akorát nemakačenka, kterým práce smrdí. Každý z nás by si ale měl uvědomit, že stávka má ukázat - jak se lidově říká - "těm nahoře", že si nenecháme všechno líbit. Nebo si dokážete představit, že nastoupíte do tramvaje a řidičem bude 70ti letý dědula, který ještě nemá nárok na odchod do důchodu?

Koneckonců, v celém světě se rozmáhá skoro až hysterické zaujetí zdravým životním stylem a na druhé straně se potýkáme s obezitou dětí i dospělých - samotná Česká republika zaujímá místo na předních pozicích celosvětového žebříčku obezity. Takže v pondělí nenadávejte odborářům, a buďte rádi za šanci, že můžete jít do práce/do školy pešky nebo jet na kole - uděláte něco pro své zdraví a čím víc stávek se ještě zorganizuje, tím více se bude snižovat počet lidí s nadváhou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 PS PS | E-mail | 11. června 2011 v 23:00 | Reagovat

Ahoj, mohl by ses mi, prosím, ozvat na email? Mám na Tebe dotaz (prosbu, nabídku) a nevidím tu na tebe nikde kontakt... děkuji!

2 Ducii Ducii | 15. června 2011 v 15:56 | Reagovat

A odbory nejsou ti nahoře? Pro mnoho lidí ano, odbory nikdy neudělaly nic dobrého pro své zaměstnance, jen pro svá korýtka. Pro mne je to stejná verbeš jako ta vládní. Co má co něwjakej 60tiletej starouš rozhodovat o tom jaký bude můj důchod? At mi netvrdí, že ho to zajímá, nezajímá, ale hodí se m uto aby byl důlěžitý. S reformami jak jsou taktéž nesouhlasím, ale stávka tak jak ji připravily odbory se mi příčí ještě více. Navíc když se nad tím tak zamyslím, radši budu makat do 70 než abych celý život vydělávala na bandu důchodců (už teď jsou důchodci dost velkou zátěží pro pracující) a měla se kvůli tomu ještě hůře celý život a nemohla si kvůli tomu třeba pořídit děti, páč bych na to kvůli dotování lidí, co budou 30-40 let v důchodu fakt neměla... a když bych neměla děti tak by pak nikdo nevydělával na můj důchod a stejně bych do něj nešla... (to jsem samozřejmě celé trochu zjednodušila, ale tak asi tak...)

3 Starouš Starouš | Web | 15. června 2011 v 16:25 | Reagovat

[2]:
1. Upřímně řečeno 60ti letýmu "staroušovi" by mohlo být u prdele, kdy TY půjdeš do důchodu, páč dnešní 60ti letý lidi půjdou do důchodu tak kolem 64let.

2. Uvědom si, že ne každej bude mít to "štěstí", aby 40 let v kuse dřepěl na prdeli v kanceláři a kynul. Existujou i fyzicky náročnější zaměstnání, který nejde dělat do 70ti.

3. K dnešnímu datu je v ČR půl milionu lidí bez práce. V záři až skončí sezonní práce a na ÚP se začnou hlásit čerstvý maturanti tak nezaměstnanost stoupne a kde chceš vzít práci pro lidi, kterejm prodloužíš odchod do důchodu o 7let, když není pořádná práce ani pro mladý absolventy?

3. Když ty důchodci nebyli důchodci a vydělávali, tak z jejich daní ti bylo/je placený vzdělání/pojištění/očkování atd...

4. když projdou reformy nebudeš možná živit důchodce, ale budeš mít co dělat, abys uživila sama sebe a svoje případný děti

5. pro pracující a všecky ostatní je na obtíž hlavně korupce, předražený zakázky a politici, kterejm jde jen o vlastní kapsu.

6. Odbory nestávkujou jen tak z plezíru. NEJSOU proti reformám, proti nim snad není nikdo, ale reformy musí být navržený tak, aby z nich měla prospěch VĚTŠINA OBYVATEL týhle země.

P.s: Důchodců se zbavíš jedině tak, že je budeš házet ze skály, tak do toho, když ti tak vadí.

4 protivsem protivsem | Web | 15. června 2011 v 17:05 | Reagovat

[2]: Aha, takže dokud důchodci byli v produktivním věku a platili daně, tak to bylo všechno v pořádku. Teď si ale dovolili zestárnout a chtěli by žít lépe než někde na hranici životního minima a potřebují pomoc od druhých, kterým pomáhali když sami chodili do zaměstnání. To je od nich opravdu sobecké... takže je teď všechy postřílíme, nebo jak? Jsem zvědavá jaký budeš mít názor, až budeš ještě v 80ti ohýbat hřbet, protože budou mít mladí lidé na důchodce stejný názor jako ty.

5 protivsem protivsem | Web | 15. června 2011 v 17:05 | Reagovat

[3]: Bez výhrad souhlasím!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama