"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Meteorologové jsou jako Evžen Oněgin

18. července 2011 v 14:39 | The Truth |  Kdo
Pokud nevíte, kdo to vlastně ten Evžen Oněgin je, věřte, že mě to vůbec nepřekvapuje. Buď jste nedávali ve škole pozor, jste prostě jenom blbí, anebo (což je zřejmě nejpravděpodobnější vysvětlení) patříte do mladší generace - té, kde nikdo nečte knihy, protože to není dost IN, nebo jinak - ten, kdo je čte, je považován ostatními za šprta a outsidera, protože dnešní mládež čte akorát tak pitomé příspěvky na zdi svých přátel (z nichž zná asi tak 10% osobně) na sociální síti. Ale budu hodná, a něco vám o Evženovi povím. Evžen Oněgin je hlavní postavou stejnojmenné knihy, kterou napsal Alexandr Sergejevič Puškin (pokud byste nevěděli, tak to byl ruský spisovatel = t.j. člověk píšící různé povídky, romány, básně, a tak podobně - pojmy "próza" a "poezie" vás raději zatěžovat nebudu). Evžen Oněgin je svojí povahou docela dost blízký lidem v naší společnosti - nechce se pracovat, baví ho akorát tak vymetání večírků a předvádění se před ostatními - tzv. typ zbytečného člověka.

Ale jak tedy souvisí Evžen Oněgin s meteorology? Právě tím, že není společnosti užitečný, tudíž, jak už bylo řečeno, zbytečný. A takoví jsou i současní meteorologové. Poslední dobou se nějak nedokážou svými předpovědmi strefit. Když má svítit sluníčko, prší, když má pršet, je vedro a sucho, což je dost nepříjemné, zvlášť když je čas dovolených a prázdnin, a vy ani nevíte, co si (ne)máte s sebou zabalit. To si potom vyjedete do kempu jenom s jedním tričkem a kraťasy a pak vám celý týden doslova mrzne prdel. A pak si, s rampouchy u nosu, zkuste říci, jaká jsme vyspělá civlizace s vyspělými technologiemi.

A co je na předpovědích počasí úplně nejlepší? Když si v novinách nebo na internetu přečtete, že následující den je možnost deště - to už se opravdu můžeme vrátit o několik století zpátky, kdy jste se to, jaké bude počasí, dozvěděli až v konkrétní den. Protože - vzato kolem a kolem - možnost deště je prakticky každý den.

Předpověď na úterý, 19. července 2011:
Zítra bude svítit sluníčko, a pokud ne, bude pršet. Ale je dost možné, že bude svítit sluníčko i pršet najednou. A může se stát, že bude i zataženo. Teplota se bude pohybovat v rozmezí 1°C až 30°C, rychlost větru: 0 m/s až 100 m/s.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama