"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Lidé bděte!

8. srpna 2011 v 13:48 | The Truth
Poslední dobou se zdá, že mnoho lidí žije někde úplně mimo reálný, opravdový svět. Někde v bublině, nebo v imaginární jeskyni, ulitě, která říká "Dejte mi pokoj, nechci nic vědět, je mi všechno jedno, o nic se nestarám a nic mě nezajímá." Jenomže v dnešní době není jednoduché realitu vnímat všemi smysly. Protože by to mohlo znamenat, že se rozhodnete skočit z nejbližšího mostu, nebo vyjdete vstříc rozjetému vlaku.

Někdy je lépe raději nic nevědět. Proto si mnozí kupují drahé oblečení, aniž by si připouštěli, že tričko za které právě platí 1500 Kč má ve mnohokrát menší hodnotu, a bylo vyrobeno v Číně, stejně tak jako tenisky o tisícovku dražší. Málokdo se pozastaví nad tím, proč jsou u nás (nejen) drogistické výrobky dražší než například v Německu, kde třeba šampon seženete za poloviční cenu než tady. Necháme se nachytat na výhodné nabídky, úžasné akce (kde je zboží po slevě za 899 místo původních 900 Kč). To nikoho opravdu nezajímá, proč pořád platíme vyšší a vyšší daně a různé poplatky, ale naše silnice, zdravotnictví a školství vypadá pořád stejně bídně a uboze? Jak je možné, že je všude takový nedostatek pracovních míst? Před vším tím, a dalším, zavíráme oči a hrabeme si jenom na svém písečku. Prostě držet hubu a krok, to je náš způsob života. Honem do práce a po práci se rozvalit u televize, koukat na zprávy a nadávat. Případně se chlubit na sociálních sítích, jak jsem dnes super výhodně nakoupil/a tenisky, které se mi za týden rozpadnou, "jenom" za 600 korun. Přijde mi, že někteří z nás (a není jich málo) žijí v nějakém paralerním světě, kde žijí jenom hluchoslepí obyvatelé. Nikdo nechce raději nic vědět, aby náhodou nemusel něco řešit, nebo mít výčitky svědomí, že s tím nic neudělal. Necháváme s klidem ničit přírodu, nebo k tomu dokonce aktivně přispíváme. Jakési války se nás netýkají, protože to je přece někde daleko. Docházející nerostné suroviny a další přírodní zdroje pro nás nejsou důležité, protože "my už to nějak přežijeme, ať si to pak vyřeší další generace". Jenomže to už možná na ten návrat z reality bude pozdě.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 *Nessa *Nessa | Web | 8. srpna 2011 v 14:00 | Reagovat

krásný blog,navštiv též můj,dík

2 ps-rosien ps-rosien | Web | 8. srpna 2011 v 14:06 | Reagovat

Wow, úplně jiný článek, než sem zatím u tohohle tématu týdne četla. Jasně, máš pravdu, většina lidí nakupuje to nejdražší, zmůže se jen na nadávání, ale na druhou stranu, myslíš, že to ještě jde změnit?A hlavně-jak?..

3 protivsem protivsem | 8. srpna 2011 v 16:50 | Reagovat

[2]: Určitě jde, stačí jenom neohýbat hřbet, možností je dost - demonstrace, stávky. Bohužel, když si už dopředu většina lidí řekne, že to nemá smysl a zůstanou sedět doma na zadku, tak to je pak těžké něčeho dosáhnout. Stejně jako všichni nadávají na politiky, ale účast ve volbách bývá dost nízká, to je, jako kdybychom vysílali signál, že nám je to vlastně všechno ukradený, a každý si s námi může vyjebávat jak chce.

4 scary scary | Web | 14. srpna 2011 v 20:06 | Reagovat

Co jsme si vydupali v 89tém to teď máme. Pochybuji e se to zlepší a tak dál jako stádo budem kupovat tričko za padesát korun z něhož malá nášivka skákající kočky , fajky nebo čehokoliv jiného udělá luxusní kousek v mnohonásobně vysoké ceně. Lpíme na značkách...
Na druhou stranu já nevím jak to řešit , řeším to tedy svým způsobem , takovým personálním - nakupuju v sekáčích a outletech , nelpím na značkách .
K stávkám a demostracím - ted není vhodná doba, lidem je to ukradené a pár stovek jedinců to nezmění.  Volby- ona je otázka , koho volit. Každý kdo se dostane do vlády tam pak sedí 4 roky jak kapusta na záhoně. Zatím mě zklamaly všechny strany kterým jsem věřila. Jsem středoproudá , levičíka ani pravičáka ve mě v politice nehledejte . Ale teda středová vláda k mírným pravičáckým sklonem se mi zdá lepší než s levičáckým sklonem.

5 protivsem protivsem | 14. srpna 2011 v 21:40 | Reagovat

[4]: Bohužel máte pravdu, že lidem je to ukradené, a to je snad to nejhorší. Protože s přístupem "je mi všechno jedno" si s náma každý bude moct dělat co chce. Ale zase bych se neodvážila říct, že co jsme si v 89 vydupali to máme, protože já jsem v té době neuměla ani mluvit, natož abych se dopravila na Václavák a zvonila klíčema ;)

6 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:50 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama