"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Říjen 2011

Všude je tráva zelenější

31. října 2011 v 18:04 | The Truth
Abyste se všichni z toho Německa neposrali. V Německu je totiž všechno lepší. Sice je úplně jedno, že Němci co sem jezdí, se chovají jako prasata a už v minulosti měli tendence schlamstnout celej svět. A co my Češi na to? Lezeme jim do prdele.

Dneska jsem vyslechla rozhovor dvou slečen, kde jedna celou cestu nezavřela pusu a vykládala o nějakém kamarádovi, který ji pozval na návštěvu a má "úplně supermoderně vybavenej dům", sice je starej (ten dům, ne ten kamarád), ale je "nově zrekonstruovanej". Nejdřív jsem se samozřejmě pozastavila nad výrazem, že je něco nově zrekonstruovaného. Tak když něco rekonstruuji, tak to asi bylo staré, a nyní je to (jako) nové, ne? Pokud někdo víte, jak vypadá něco "nově zrekonstruovaného", budu ráda když mi to objasníte. Do toho se přidala další slepička - její spolucestující s dotazem, který byl nasnadě, kde na to ten chlapec vzal? "No, kde asi", odpověděla první slepička. "On si to může dovolit, pro něj peníze nejsou problém, protože dělá v Německu." ... a pozor, teď přijde ta bomba: "Vydělává si sto tisíc měsíčně!!!" (ještě jsem čekala dodatek euro, ale měna nebyla blíže specifikována) Druhá slepička vykulila oči, a bylo vidět, že v jejím mozečku už jí šrotovalo, že až dokončí školu (studenty totiž poznáte na první pohled, zvlášť v období, kdy se chystají maturitní plesy), musí do toho Německa taky. Jako by to, že někdo pracuje v Německu, znamenalo, že přejde hranice, někdo ho vezme za ruku a dovede ho do vyhřáté kanceláře, kde se bude šťourat v prdeli a za to dostane sto tisíc. Dámy a pánové, objev století - i v Německu totiž potřebují uklízečky, prodavačky, lidi do továren k pásům a podobně, takže si nemyslete, že tam vás čeká jenom lesk a sláva - budou vás tam buzerovat stejně tak, jako tady (výhodou ovšem je, že pokud neumíte Německy, nebudete jim rozumět).

Další věc, co mě opravdu naštve je, jak někdo přijede z Německa a je celý nadšený, že tam mají super aquapark/výborné restaurace/nádherné pamatáky, čím Českou republiku zaškatulkuje do země, kde lezeme po stromech a žereme banány. Proboha lidi! Otevřete ty oči! Copak tu máme málo památek, bazénů, a dalších zajímavých míst? Pak si stěžujte, že tady všechno upadá, když vám ani ten pitomej českej aquapark neni vhod!!!!!!!!

A je to tady! Konec světa opravdu nastal!

22. října 2011 v 14:49 | The Truth
Dám vám hádanku - je to předseda TOP09, vypadá jako příšerka s.r.o, věčně spí a jeho mluvený projev je velmi podobný zvukům při zvracení. Kdo je to? Přece kandidát na prezidenta ČR!!!

Konec světa je opravdu zde!!!!

Homeless

21. října 2011 v 14:54 | The Truth
V dnešním světě existuje obrovské množství "druhých světů" - každý z nás ho má. Je to to něco uvnitř nás, kam se uchylujeme s myšlenkami, které bychom nikdy nahlas nevyslovili, nebo je to místo, kam utíkáme před tímto reálným světem.

Napadlo vás ale někdy, že ve stejném městě, nebo dokonce ulici existují lidé, kteří žijí v reálném, ale druhém světě? Odlišném od toho našeho? Všichni kolem nás si pořád stěžují na nějaké problémy - šéf/učitel/manžel je blbec; dneska nemůžu jít do hospody, protože mi to manželka zakázala; už hodinu mu nefunguje internet a nemůžu se tak podívat, jestli někdo okomentoval moje emo fotky; je mi 13 a moje rodiče jsou svině, protože mě nechtějí pustit na diskotéku/nechtějí mi koupit tenisky za dva tisíce/vadí jim, že hulim trávu, apod. A pak jsou ještě lidé z toho druhého světa, kteří každý den řeší problémy, kde stráví noc, kde seženou něco k jídlu, a jestli je nějaký "dobrák" neumlátí tyčí, protože neměl zrovna nic lepšího na práci.

Ano, mluvím o bezdomovcích. Jsou všude kolem nás, a pro mnohé jsou odporní. Většinou zapáchají, jsou špinaví, hrozně oblečení. A čím to asi tak bude? Jestli ne třeba tím, že se nemají kde umýt, kde si vyprat svršky a oblečení vytahují z popelnic - co jim zbývá? A světe div se, i bezdomovce hážeme do jednoho pytle - všichni jsou pro nás alkoholici, a feťáci, kteří si za svoje problémy můžou sami - tak to ale taky není, v dnešní době se můžete stát bezdomovcem tak rychle, že ani nestačíte zjistit, jak k tomu vlastně došlo. Oni by i někteří bezdomovci chtěli pracovat, ale jaký mají na zaměstnavatele udělat dojem, když - jak už bylo zmíněno - mají jedno oblečení, které nosí celý rok a nemají možnost se každý den sprchovat, holit, čistit si zuby a podobně. Je to začarovaný kruh.

A co s tím dělá tahle společnost? Zavírá před tím oči. Pořád bojuje za práva chudáčků zvířátek, němých tváří, které se nemohou bránit, ale bezdomovce má každý v prdeli - jako kdyby oni se bránit mohli. Stačí se jenom podívat na lidi, kteří prodávají časopis Nový prostor. Tento časopis stojí 40 Kč. Podělaných 40 Kč... To jsou dva hamburgery v Mekáči. To je půlka krabičky cigaret. To jsou necelá dvě piva. Proč se těchto věcí nemůžeme jednou za čas vzdát, abychom pomohli někomu druhému? Nechápu to. Když jsme ochotní utrácet tisíce za mobilní telefony, plazmové televize, notebooky, auta, značkové oblečení, jen proto, abychom mohli tomu "našemu světu" předvádět, jací jsme borci a co všechno si můžeme dovolit, proč je pro nás tak těžké dát někomu 40 korun a udělat dobrý skutek? Celorepublikový argument "stejně to prochlastá" hoďte za hlavu, a nejdříve si zameťte před svým prahem - kolik korun propijete vy během měsíce jenom proto, že se bez alkoholu neumíte bavit? A i kdyby to ten člověk prochlastal, třeba to bude po dlouhé době jedna jediná radost, která ho alespoň na chvíli nechá zapomenout na existenční problémy. Na opravdové problémy, o kterých mnozí z nás nemají ani zdání.

Nechci dotykový mobil - jsem sociál

14. října 2011 v 19:05 | The Truth
Po včerejšku jsem se zase více přiblížila stavu vyvrhele společnosti. Nejen, že nemám profil na fejsbuku, ale navíc jsem si ještě dovolila nechtít dotykový telefon... Opravdu nevím co je horší prohřešek.

Můj bratr si mohl u nejmenovaného mobilního operátora vyzvednout "dárek" za věrnost po dvou letech - dárek je v uvozovkách, protože si na něj stejnak vydělal tím, že poctivě platil všechny složenky. No a protože je to hodný bratr a já jsem nejlepší sestra na světě, rozhodl se, že ten pseudodárek věnuje mě, a tak si můžu vybrat telefon já. Jenomže to byl kámen úrazu, protože mně stačí mobil, ze kterého můžu volat, psát smsky, který umožňuje poslouchat muziku, má budík a kalendář. Jenomže, jelikož chci takové - na mobil opravdu zvláštní - funkce, zase vypadám jako debil. Protože mě nezajímá ani navigace GPS, ani internet v mobilu, ani stopadesát dalších funkcí, které budu využívat asi tak první týden po tom, co si mobil koupím, a pak už se omezím na klasické telefonování a psaní zpráv. Navíc, když mám internet doma, proč bych ho musela mít ještě v mobilu, když všude trefím (a když netrefím, najdu si trasu na internetu), na co je mi přiblbá GPS? Abych se mohla chlubit kamarádům a známým, kolik peněz jsem vyhodila za takovou píčovinu, jejíž výrobní cena je beztak 5x, 6x ... 10x menší než ta prodejní? Docílím jen toho, že mnou společnost i ta prodavačka pohrdá a čumí s otevřenou hubou a pak se zmůže na otázku "A proč nechcete dotykový telefon?"

Tak já vám to řeknu - proč vlastně ten úžasný, dokonalý, cool dotykový mobil nechci? Protože si zkrátka myslím, že to je mobil úplně na hovno. Je zbytečně předražený, zbytečně velký (kde jsou ty doby, kdy se firmy předháněly, kdo dokáže vyrobit menší, tenčí, kompaktnější telefon?) a klávesnice je v prdeli. Navíc nechci prstama omakávat celej displej - když si koupíte novej monitor, taky na něj hned tlapete usmolenýma buřtama? Odporná představa. Ale hlavně že mam obrovskej displej, a všichni vidí, co tam zrovna dělam - že mam tisíc přátel na fejsbuku, že poslouchám písničku s velmi složitým textem typu Oh, yeah, baby, common, bitch, fuck, nebo že jsem prostě mentál, kterej musí jít za každou cenu s dobou, i když mu dotykovej telefon přijde naprosto teplej.

Seru na to. Klidně budu za socku, neandrtálce i nepřizpůsobivýho, a klidně budu poslouchat, jak se mi šestiletý děcka smějou, protože mají lepší a dražší telefon než já. Bude mi to jedno, a bude mě blažit každý dotyk prstu na předpotopní klávesnici.

Nekouříš? Hovno dostaneš

5. října 2011 v 12:04 | The Truth
Onehdá jsem se dozvěděla že jedna (ano, ta moje) nejmenovaná zdravotní pojišťovna nedává žádný příspěvek na antikoncepci. Ta samá pojišťovna zároveň pojištěncům slibuje až 1000 Kč příspěvek na odvykací kůru pro kuřáky.

Co z toho plyne?

Že pokud jste zodpovědná žena, která nechce přivést na svět potomka pokaždé, když si užije trochu toho styku a tím pádem nezatěžuje populaci dalším hladovým krkem a členem generace, která jednou bude muset řešit naše průsery, můžete jít do hajzlu. (ale - čím víc dětí, tím víc nových pojištěnců, že?)

Na druhou stranu, pokud debil kuřák, který obtěžuje svoje nekuřácké okolí kouřením všude, kde to jde (a často i nejde), a ještě si stěžuje, že ty "podělaný nekuřáci mají furt nějaký problémy", a argumentuje slovy "Když nemáš rád/a zakouřený prostředí, tak nechoď do hospody/restaurace/na koncerty..." (zaobaleně řečeno, odstěhuj se někam na samotu, kde není pravděpodobnost, že nějakého kuřáka potkáš, anebo prodřep celej život doma na prdeli) a navíc je to ještě lempl, který se do závislosti dostal (ano, dámy a pánové, závislák je pro mě póvl a ne chudáček, kterej "do toho spadl, ani neví jak" - kurňa, pokud vím, že nemám silnou vůli, tak si do pusy to cigáro nestrkam; a pokud mam nějaký problémy, který neumim řešit jinak než závislostma, tak se radši zabiju a nebudu tím zatěžovat lidstvo) a pak nejsou schopní se z ní sami dostat, dostanou od pojišťovny peníze na to, aby mohli zahájit léčbu něčeho, co ve finále ani léčit nechějí, nebo se k tomu stejně zase vrátí.

To si fakt člověk připadá jako blbec. Asi změnim pojištovnu... Anebo začnu kouřit.