"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Ty seš asi velkej drsňák co? Jasně, věř mi Čaku

22. listopadu 2011 v 23:02 | The Truth |  Kdo
Poslední dobou si všímám rozšíření dalšího zajímavého jevu mezi obyvateli naší republiky. Tento jev se jmenuje "Jsem opravdovej tvrďák" - ačkoliv by se mohlo zdát, že toto se vztahuje pouze na mužské (pohlaví), není tomu tak. Tvrďák je zde totiž ve významu "drsoň" alias "s ničím a s nikým se neseru", anebo také "pseudodrsňák".

Obecně jsou všichni pseudodrsňáci zakomplexovaní chudáci, kteří potřebují nějakou berličku (kamarády, alkohol) aby se drsňáky vůbec mohli stát. V reálném životě jsou to podpantofláci od manželky nebo od nadřízených v práci, kteří si svým drsno-pseudo-chováním kompenzují svoji neschopnost změnit život (svůj život), který nenávidí.

Ale každý pseudodrsňák/pseudodrsňačka může být hned několika typů (nebo kombinací těchto typů):
 • Hubodrsňák/drsňačka (HD/D)
  - pořád mele o tom, jak všechno stojí za hovno, jaký jsou všichni svině, a že by jim ukázal/a... jakmile jim něco vyprávíte, třeba že vám soused přejel kočku a vy jste se nezmohli na nic jiného než na pláč, řekne vám: "Seš debil tyvole, kdyby se to stalo mý kočce, kurva, tyvole, tak já bych toho kreténa nakopal do prdele, tyvole". Tento typ drsňáka/drsňačky se hojně vyskytuje také v hospodách a to většinou tam, kde se dá sledovat televize. Projevy u zpráv (nebo u sportovních utkání) na sebe nenechají dlouho čekat. "Co? Že mu dali jenom podmínku jo, kruva tyvole! To se asi posrali! Já bych mu dal přes držku a pověsil ho za koule do průvanu. Zasraná republika." A v pondělí zase poslušně vstane v 5 hodin ráno, obleče se, a jde do práce, kde je "tyvole zasranej šéf", a musí vydělávat "na kurva debilní studenty, důchodce a malý smrady."
 • Chlastodrsňák/drsňačka (CHD/D)
  - tento typ je v našich končinách docela rozšířený, většinou ho potkáme na diskotéce, v baru, na koncertě; prostě na veřejném místě, kde se něco děje a kde je zrovna velký dav lidí -) CHD/D sem vstupuje jako normální, obyčejný člověk a po pár sklenkách alkoholu se z něj stává nemotorná opice (a vy v této chvíli chtě nechtě musíte souhlasit s Darwinem), ale opice, která má obrovské ego (alespoň zdánlivě) a může si dovolit všechno - nyní už to není ten uťápnutý Pepa, který není schopen oponovat ani své mamince, ale najednou je to king - může si dovolit sbalit jakou ženskou chce a když je odmítnut, "ta ženská je nějaká kráva blbá ne, tyvole? namyšlená a stejnak je to, tyvole, lesba" (u chlastodrsňačky Anči je to "sim tě, stejnak má určitě malýho ptáka, chudák jeden")
 • Posilovnovejdrsňák - většinou pouze mužské pohlaví
  - chodí do posilovny a nabírá svalovou hmotu, žádný jiný sport ani aktivity neprovozuje - prostě buď poctivě cvičí nebo si pomáhá steroidy, a pak chodí a předvádí se v upnutých nátělnících, které na něm skoro praskají, a vypadá jako gay (i když chce lovit ženské), ale myslí si, jaký je borec -) problém ovšem nastává ve chvíli, kdy bude muset zvládnout nějaký opravdu těžký fyzický výkon - třeba se ohnout a zavázat si tkaničky - nejenže mu rupne to gay tričko, ale rupne mu i v zádech a je po posilování i chvástání
 • Muzikodrsňák/drsňačka (MD/D)
  - tento typ si myslí, že člověk je drsný podle toho, kolik drsné muziky poslouchá - problém je v tom, že spousta MD/D si myslí, že drsná muzika je třeba kapela Kabát i se svým novějším popíkovým repertoárem alá "korida espaňol" (tyvole), stejně tak jako Divokej Bill je údajně rock a rock je přece jenom pro tvrdý povahy, ne, tyvole?
  - bohužel tento typ zahanbuje opravdovou muziku - někteří MD/D poslouchají třeba metal, ale ani ne snad proto, že by se jim to opravdu líbilo, ale protože vidí třeba klip kapely Cradle of Filth a řeknou si "hele, ňáká krev, to vypadá drsně, odteď to teda budu poslouchat, i když radši poslouchám Evu a Vaška", no, a ostatní, kteří metal poslouchají opravdu proto, že se jim tento styl hudby líbí vypadají jako pitomci a pseudodrsňáci, a ještě je zesměšňují v jednom nejmenovaném seriálu na Nově (na Nově jsou totiž odborníci na všechno - i když o tom ví úplné hovno, dokáží to narvat do seriálu a ještě těží z ovcí, kterým to přijde vtipné a fandí vycpanému Dejdarovi, který všem těm ovcím ukazuje, že když jste metalista, jste vymytý a především vychlastaný mozek)
  - další věc, která mě osobně na MD/D hněte opravdu velice je, když poslouchá zahraniční kapelu (která bůh ví proč získala ohlas jako "jsme drsní hoši a s ničím se nesereme") a neví, o čem tam ten zpěvák vlastně zpívá, protože neumí anglicky, německy, italsky,... Takže chodí na koncerty, všude o tom vykládá, že byl tam a tam, a jak to bylo super tvrdý a hrdě nosí trika s potiskem dané kapely, a kdyby mu na koncertě zpívali o tom, že má malého ptáka nebo je jeho matka šlapka, bude kývat hlavou pěkně do rytmu a cítit se jako král, že poslouchá tak krutou kapelu
  - MD/D také často poslouchá kapelu Rammstein - často je tomu tak, jako u předchozího bodíku - nerozumí co zpívají, až tedy na některé výjimky jako "ajhevediká, jůhevepusy" -) ale co je ještě horší... já vám to tedy řeknu - co mě úplně nejvíc sere je to, že Rammsteini nejsou žádní muzikanti, zahrají pár akordů na kytaru, zesílí zvuk, udělají pár plamínků na pódiu a desetitisíce (stovky) lidí se z nich můžou posrat, a to doslova - stojí pod pódiem a nechají na sebe padat pěnu, nebo co to vlastně je, z obrovského ptáka a jsou z toho jako v tranzu - bože, to je tak trapné a tak ubohé -) protože dneska, dneska už kvalitní muzika ani muzikanti nezajímají, chceme jenom vidět něco svítivého, třpytivého, hýbajícího se, prostě něco oslnivého, protože kvalita už nám je u prdele dámy a pánové, my potřebujeme opičky, které se budou za velké prachy předvádět, a které se nám nakonec budou smát, kolik jsme schopni utratit za jejich několikaminutové trapárny
 • Pseudorsňák/drsňačka Jemitovšechnouprdele (ale jen někdy)
  - toto jsou lidé, kteří se tváří, že je jim všechno úplně ukradené, a to především co se vztahu týká - většinou ale pouze zakrývají nejistotu, protože se bojí, že je jejich partner/partnerka opustí, a oni už nebudou schopni najít si někoho jiného
  - například, když se pseudodrsňák pohádá s přítelkyní "seš kráva tyvole, zase jsi se tahala s ňákym debilem co?"... občas se stane, že dotyčná sesbírá ještě poslední zbytky rozumu a přestane jí tento partner vyhovovat, a tak se s ním rozejde -) většinou se pak z pseudodrsňáky stává jenom uplakaná bábovka, která za svojí ex neustále dolézá a s pláčem ji prosí, aby se vrátila, a když ho znovu odmítne, nastává scéna "já mu rozbiju držku, řekni s kym mi podvádíš?", a pak zase pláč, a další scéna a pláč, a tak to jde až do té doby, než si slečna opravdu najde někoho jiného, a pseudodrsňák se zalekne a dá pokoj (nebo dostane přes držku od jeho nástupce a dá pokoj)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nemoc nemoc | 23. listopadu 2011 v 14:03 | Reagovat

ještě že ty rammsteini existujou, jinak bys snad neměla na co nadávat:o))

2 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:50 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama