"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Prosinec 2011

Copak Vánoce a jmelí, ale těch peněz!!!

28. prosince 2011 v 18:34 | The Truth
Tak nám skončila vlan mediální masáže ohledně toho, co MUSÍME koupit svým blízkým pod stromeček. Přežili jsme i přetvářku, kdy jsme se usmívali i na lidi, se kterýma si celý rok nadáváme. Teď už jenom zbývá přemýšlet, jak splatíme všechny půjčky na ty úžasné dary v podobě televizí, zájezdů, telefonů apod. Ale předtím je nutné splnit ještě další dvě věci:

1) Obrazit co nejvíce obchodů, abychom využili těch super výhodných povánočních slev, kdy bunda, která stála před Vánocemi 1000 Kč, je náhle zlevněná z 3999 na pouhých 1999 Kč a kdy nejhnusnější zboží, které se pět let předtím neprodalo a válelo se zapomenuté na skladě, je s velkou slávou vyvezeno a vydáváno za levné, kvalitní a tak dále.

2) Nejdůležitější ale je, abyste se správně a dostatečně vybavili na toho Silvestra, že jo (litry chlastu a kila žrádla, protože vám už od těch vánočních svátků určitě vyhládlo). Protože máme za celý rok určitě co slavit a zejména se můžeme těšit na ten příští, kdy bude všechno mnohem růžovější a o 1000% lepší.

No a i když nám je minulost i budoucnost ukradená, tak prostě slavit budeme, páč se to prostě takhle běžně a pořád dělá a vypadali bychom jako blbci, kdybychom si dovolili zůstat dřepět doma nebo nedejbože tu slávu prostě prospat.

Protože co bychom potom psali n ten a fejsbuk? Tam se přece očekává nápor fotek ze Silvestra, jak jsme byli všichni strašně vtipně opilí, jak jsme strašně vtipně zvraceli, jak se kamarád strašně vtipně pokálel, jak se vaše přítelkyně strašně vtipně vyspala s vaším kamarádem (ale za to nikdo z nich nemohl, páč to všechno ten pan Alkohol, víte?). No prostě abyste v ostatních i nadále udrželi obrázek, jak jste strašně moc kůl a moderní člověk a že máte miliony kamarádů a všichni vás milují (hlavně když platíte panáky). No a taky abyste ukázali, že vám je nějakej střední proud u prdele a jdete neustále proti tomu davu obcí - třeba tím, že slavíte Silvestra chlastem a následnou kocovinou, protože to dělají úplně všichni a je to každoroční nutnost.

Dejte mi už pokoj s Havlem!!!

21. prosince 2011 v 12:55 | The Truth |  Kdo
Ačkoliv jsem na toto téma týdne nechtěla nejdříve vůbec reagovat, nakonec mi to nedá a musím se k tomu vyjádřit. Ať už jste Václava milovali nebo se jen řadíte mezi ty plačky, které jdou s davem, možná byste tento článek neměli raději číst.

Všude na mě čumí Havel, v každých novinách, na internetu, v televizi, pořád slyším nějaké rozhovory o něm. Chodí mi emaily, že mám přijít napsat nějaký vzkaz do kondolenční knihy apod. A už mě to vážně začíná rozčilovat, takže jsem se rozhodla napsat svůj názor - je to můj vlastní názor a jelikož žijeme přece v té demokracii, tak mám právo naplno a otevřeně říci, co si myslím, i když vím, že se mnou spousty lidí nebudou souhlasit.

 • Stačí si přečíst pár nadpisů k tématu týdne a už vidíme samé pokrytectví, výkřiky Jak je to možné? To se nemělo stát!, doplněné o smutné smajlíky. To, že takové výlevy zde pronáší i náctiletí, kteří by bez tohoto humbuku ani nevěděli, kdo to byl, nechávám stranou... Ale co mě opravdu zaráží je to, jak jsou z Havlovy smrti všichni strašně překvapení. To vám opravdu přijde tak divné, že 75ti letý člověk, dlouhodobě nemocný, který navíc za svého života holdoval všem možným neřestem, zemře? Sice z Havla nyní tisk dělá poloboha ale veřte nebo ne, byl to jenom člověk a tudíž nemohl žít věčně, víte? Když umře vaše 70ti letá sousedka, tak si řeknete "baba, stejnak už byla stará, a 70 je celkem slušnej věk", ale když umře Havel, je to pro mnohé stejné, jako otevřít kindr vajíčko.
 • To, že Havel umřel, jsem zaregistrovala (jak by taky ne s tou komedií všude kolem), ale jeho smrt na mě nemá a neměla žádný vliv. Neznala jsem ho osobně, nebyl to ani můj příbuzný, ani známý, ani kamarád. Prostě cizí člověk, tak proč bych se měla přetvařovat a předstírat, že je mi to strašně líto a denně pronášet hesla, že jsem z toho na dně, když nejsem?
 • Další věc, která mě opravdu zaráží, jaké pozornosti se teď Havlovi dostává. Několik let po něm pomalu nikdo nevzdechnul, obyčejným lidem bylo naprosto jedno co dělá, jak se má. Kromě pár informací o jeho neblahém zdravotním stavu a nedávné údajné aférce s nějakou spisovatelkou, nikdo nic nevěděl. A trápilo vás to nějak? Měli jste potřebu o něm něco vyhledávat? Ale najednou Havel umře a celý národ se z toho má posrat!
 • Dělá se mi zle, když čtu, co se všechno plánuje na vyjádření smutku - nebude se hrát v divadlech a v kinech, ruší se koncerty, dokonce jsem slyšela o případu, kdy primátor má rozhodnout o tom, zda povolit maturitní ples! Chápete to? Proč se má najednou život zastavit? Co se smrtí Havla změnilo? Nic, jenom začala všeobecná hysterie a potřeba sdělit mrtvému člověku, jak ho všichni milovali (i když to není pravda).
 • Největší bomba ovšem je, že se v některých obcích mají zavřít herny (proč se prostě a jednoduše nemohou zavřít navždy) a obchodní domy uctí Havla tím, že minutu nebude nikdo nakupovat ani prodávat. Takže si s košíkem stoupneme někam do uličky, budeme držet minutu ticha a pak se zase půjdeme vesele rvát o to máslo ve slevě, opravdu poetické.
 • A nakonec to bychom nebyli ani my, abychom zase nezačali mrtvého pokrytecky vychvalovat až do nebe. Najednou je to PAN prezident, dokonalý státník, poctivý, nikdy nelhal a aby to ho nebylo málo - byl to vynikající dramatik a úžasný spisovatel!!! (Proboha, viděli jste někdy jeho "dílo"?)
 • Poté co Havel opustil post prezidenta se stal řadovým občanem, dokonce o něm byl natočen film s názvem Občan Havel, takže i zemřel jako každý obyčejný občan nebo se mýlím? Myslíte si tedy, že až umře nějaká Máňa Nováková, bude mít také státní pohřeb se vší parádou?...

Ale hlavně nezapomínejte, že láska a PRAVDA zvítězí!

HA HA HA!!!!!!!!!!!


Pravopyf pfece neny vúbec dúlešytí

18. prosince 2011 v 18:15 | The Truth |  Co
Minulý týden jsem byla na jednom maturitním plese. To znamená, že tito lidé by měli na jaře maturovat. Včetně maturity z českéo jazyka. Jednou jsem v diskuzi o státních maturitách viděla názor, kde dotyčný "absloutně nechápal" proč by se jako z tý češtiny mělo maturovat. Zřejmě si z něj tito studenti rozhodli vzít příklad a český jazyk bojkotovat už teď. Náhodou se mi dostaly do ruky jejich Půlnoční noviny (ano, vypůjčila jsem si je, protože ta cena mě málem porazila). Každá stránka obsahovala nezbytnou fotografii studenta/studentky a dotazník s velice důležitými informaci o každé hvězdě plesu, které všechny velice zajímaly - tzn. oblíbená barva, oblíbený alkohol (vidíte, už se neptáme ani na nápoje ale rovnou na chlast), oblíbený herec atd. Co mě zaujalo více než všechny ty originální odpovědi (vodka, vodka s džusem, cola s rumem, rum bez coly) byla vytříbenost českého jazyka - a to zejména pravopis. Na každé stránce byla nejmíň jedna hrubka a to opravdu kardinální. Kroutila jsem hlavou a nechápala jsem, jak tito studenti chtějí na jaře maturovat, když ani neví, kde se píše "y" a kde "i". Nikdo není dokonalý, jenže tohle bylo opravdu do nebe volající. Zvlášť, když se na plese chceme předvést v tom nejlepším světle.

No, zřejmě v dnešní době už to neplatí. Na co se vlastně učit nějaká pravidla, je to přece tak konvenční a konformní, a my všichni chceme přece vyčnívat a jít proti proudu, ne? A máme důležitější věci na práci než se zabývat ptákovinama (třeba dívat se na TV, hrát stupidní hry na fejsbuku apod.) jako je ňáká čeština. A stejnak už ani to čtení dávno není IN - zatímco před pár lety to byla skoro zábava číslo jedna, dnes čtou jenom šprti, zaostalci a introverti, kteří se neumí zabavit lépe (např. chodit na diskotéky a chlastat až do rána za peníze rodičů).

Vlastně - proč všechno nehodíme za hlavu, a nepřestaneme se učit číst a psát? Čím blbější lidé, tím snadnější manipulace s nimi, a to přece všichni chceme, nebo ne?

Jsem docela jiný člověk

6. prosince 2011 v 22:43 | The Truth |  Co
Každé ráno vstanu a místo mejkapu si na na obličej nasadím masku. Jakou? Úplně speciální, se kterou se dá improvizovat a která se přizpůsobí vždy tomu, kým chci zrovna být. Nebo přesněji řečeno - maska mě změní k obrazu současné společnosti a toho, co je zrovna pokládáno jako jediné "správné" chování. A většina z nás si masku nasazuje proto, aby dobře zapadla do stáda, jehož členové se bojí přiznat, jací doopravdy jsou, protože:
 • Janu baví vyšívání a pletení, ale ví, že kdyby to přiznala, spolužáci se jí vysmějí, protože ruční práce jsou dnes naprosto zbytečná a skoro až asexuální činnost (proč něco dělat sám, když můžu jít a prostě si to koupit)
 • Petr si dobře rozumí s mámou, ale jeho kamarádi se to nesmí dozvědět, protože mít dobré vztahy s rodiči zrovna nejsou IN.
 • Martina miluje poezii a píše básně, ale nikomu je neukáže, jelikož její okolí zastává názor, že poezie je nudná, směšná a jenom pro staré panny.
 • Michal nejraději tráví čas se svojí přítelkyní, ale zanedbává ji, aby před přáteli neztratil tvář a nestal se v jejich očích podpantoflákem.
 • Lenka se necítí ve společnosti více lidí moc dobře, ale chodí na diskotéky, protože to ostatní kamarádky tak dělají.
 • Ivan nemá rád alkohol, ale pije ho, protože má pocit, že by se jinak stal vyvrhelem společnosti a bábovkou, když si nedá ani jedno pivo.
 • Markéta si ve volném čase nejraději čte knihy, ale nikdy to nepřizná, protože čtení prostě už vyšlo z módy.
 • David chce k Vánocům obyčejný telefon, který nemá tisíc nepotřebných funkcí, ale rodičům řekne o ten dotykový, protože ho mají úplně všichni.
 • Dana miluje vážnou hudbu a country muziku - tu ale poslouchá jen když je sama doma, protože je mladá, a tak by měla poslouchat to, co zrovna letí.
 • Karel letos nenašetřil moc peněz, ale vezme si půjčku, aby se všude mohl chlubit, že Vánoce strávil v Karibiku.
 • Helena žije v harmonickém a spokojeném vztahu, ale před kamarádkami si vymýšlí, co jí ten její provedl, aby nevybočovala z davu, když si zrovna ostatní holky stěžují.
 • Richard chodí s obézní dívkou, která se pořád cpe a válí u televize, a když začně fňukat "já jsem tak strašně tlustá", Richard jí vehementně přesvědčuje o tom, že to tak není, i když by byl rád, kdyby jeho partnerka pár kilo shodila.
 • Iveta nechce být otrokem fejsbuku, nakonec si tam ale stejně založí profil, protože ho tam má přece každý a dneska je to úplně normální.

A takových masek jsou tisíce... Nevěříte? Zkuste se zítra během dne podívat do zrcadla.

(Nejen) před Vánoci jsme všichni čarodějnice

1. prosince 2011 v 14:28 | The Truth |  Kdo
Dneska už nemusíte krást hostie v kostele, ani zaklínat dobytek vašeho souseda, aby na vás, jako na čarodějnici, někdo uspořádal hon. Stačí jen to, že prostě žijete v České republice. V listopadu ale teprve začíná to pořádné pronásledování. Proč? No protože jsou Vánoce. Nestačí, že nás každý den tisíckrát bombardují reklamy na všechno možné (i nemožné), nyní se ten počet ještě zestonásobil, jen se zaměřil trochu na něco jiného.

To, že si nic nekoupíte pro sebe, už v listopadu a v prosinci nikoho nezajímá. Teď jsou nejdůležitější vaši příbuzní, přátelé a známí. Protože pokud jim na Vánoce nepořídíte nějaké úžasné - a především drahé - dárky, jste jednoduše řečeno pěkná svině. Chudáci děti nedostanou dotykový mobil, aby se měly v první třídě čím zaměstnat, když vás nebaví s nimi trávit volný čas anebo vám nefunguje televize. Vaše pubertální neteře a synovci nedostanou notebook ani ipod, aby měli ve škole co na práci. Vaše manželka nedostane ten úžasný parfém, který stojí jenom 2 tisíce, aby se s ním jednou navoněla, a pak ho zahodila na dno skříně/Váš manžel nedostane supermoderní tablet, aby vás neotravoval a nechtěl po vás sex. Vaše babička s dědečkem nedostanou ty 100% přírodní a velice fungující přípravky, díky kterým se dožijí v plném zdraví a rozkvětu 200 let, Vaše matka se bude muset obejít bez krému (který by stál stejně jako parfém pro manželku) proti stáří, a tak se bude muset v 50ti letech smířit s vráskami - ty jsou totiž v tomto věku naprosto nepřirozené. A celá rodina Vánoce prodřepí doma, protože se rozhodnete nezadlužit se a nekoupit tu báječnou dovolenou u moře nebo v Alpách.

Takže než vás dohoní a upálí za to, že jste takový odporný a nechutný sobec, měli byste zauvažovat nad tím, jestli svojí sebevraždou nedáte rodině a svému okolí ten nejlepší dárek na světě.