"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Já jsem zoufalec. A kdo ještě?

30. ledna 2012 v 16:01 | The Truth |  Kdo
Minulé téma týdne mělo název Sociální sítě, ke kterému jsem si dovolila napsat článek o svém postoji k fejsbůku a jemu podobným nesmyslům (ano, opravdu to považuju za nesmysl). To jsem ale ještě nevěděla, že mi pár komentářů nahraje do karet i na další téma týdne. Protože tohle je vážně zoufalství. Kde je pointa té profláklé věty "Na svém blogu si můžu psát co chci, protože je to můj blog = moje názory"? Přesně vám to řeknu, dámy a pánové, je v prdeli.

Loni na jaře jsem napsala článek ALE demokracie - jedním z bodů byla i ta "svoboda slova". Sice si můžete říkat co chcete, ale pokud je váš názor jiný (a nedejbože negativní!!!) na něco, co mnoho lidí okolo vás přímo žere, budete pranýřován a pasován na zoufalce.

Na základě článku o sociálních sítích jsem si o sobě přečetla, že jsem netolerantní člověk a poté jsem byla označena toho, co "má facebook s maximálně 35 přáteli a proto odsuzuje ty ostatní". Tak tedy nevím, jsem netolerantní, protože mi fejsbuk přijde jako kravina a zbytečný ujídač času anebo jsem zakomplexovaný chudák, který ten fejsbuk vlastně má, ale jen s určitým maximálním počtem přátel (chápu to dobře, že 35 přátel je pro každého uživatele jenom důkaz o jeho zoufalství?). Takový názor si na mě udělá někdo, kdo si přečetl jeden (a pravděpodobně jenom tento) článek. Není ten svět zvrácený? (a zoufalý?)

Všichni jsme nejchytřejší, nejkrásnější a víme všechno o všech. Stačí si přečíst pár řádků a umíme si udělat psychologický rozbor textu a poté autorovy osobnosti a podle toho uvažovat (co uvažovat - VĚDĚT) o tom, jaký ten člověk přesně je. A je to opravdový pitomec, hlavně pokud se jeho postoj k určitým věcem dost zásadním způsobem liší.

(Doporučuji vám k přečtení tento článek, který byl také tak trochu pro každého zoufalce.)

Píšu články na blog, které jsou kritikou věcí, které se mi nelíbí. Nepíši o tom jak sluníčko pěkně svítí, miminka papkají, kytičky rostou a ptáčci zpívají romantické melodie. Nemám profil na fejsbuku a přijde mi to jako kravina (a vněkterých případech i dost nebezpečná). Mám svůj názor, který neměním jen tak, jen pro nějaké pseudoargumenty. Z těchto důvodů jsem podle pohledu dnešní společnosti nenávistná mrcha, která každého umí jen odsoudit, každému závidí. Nepřizpůsobivý neandrtálec nebo dost možná chudinka bez kamarádů a tak si svoje komplexy léčí na blogu psaním strašlivě urážlivých článků, protože ten náš fejsbůček to je úpa mrtě super šukatelná věc!

To mám ale opravdu smutný, ubohý a naprosto zoufalý život! Jdu se zabít.

Hm, anebo ne. A pokud se vám moje články nelíbí, máte dvě možnosti: 1) Nečtěte je. 2) Založte nějakou zoufalou antiskupinu na fejsbuku, aspoň budete mít co na práci.

Případně mi můžete vypracovat odbornou esej na téma Jaká je The Truth a přidat mi to do komentářů, ať se o sobě něco nového dozvím. Sama sebe totiž znám velice málo, potřebuji vysoce objektivní pohled od každého mouly, který má pocit, že sežral všechnu moudrost světa (lidověji řečeno Šalamounovo hovno - občas si říkám, že ten Šalamoun musel chodit na velkou dost často, protože kolik lidí se z těch jeho výkalů najedlo... to je opravdu neuvěřitelné).
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 30. ledna 2012 v 17:46 | Reagovat

Ten závěr žeru, je úžasnej :D
A mimochodem... asi jsem taky zoufalec, nemám facebook = nežiju.

2 Dubious cat Dubious cat | Web | 5. února 2012 v 13:21 | Reagovat

já sice fejs mám, ale jsem z jeho vlastnictví dost zoufalá, nevím co je horší max 35 přátel, nebo 900 ?:D:D
ak říká J. Macháček v Samotářích: Lidi málo hulej, kdyby hulili tak jsou v pohodě (nebo tak nějak..)

3 Puff Puff | Web | 8. února 2012 v 17:10 | Reagovat

No jo no... lidi s odlišným názorem bývají často kamenovány. Kašli na to ;) Je to tvůj blog. můžeš si psát co tě napadne. A komentáře? Nad těma se buď pousměj, nebo je ignoruj no a nebo je prostě smaž :)

4 Kimberly B. Kimberly B. | E-mail | Web | 13. února 2012 v 19:10 | Reagovat

Haha. Tak to mě pobavilo! :-D Fejsbůk sice mám, ale tohle je poprvé, co píšu slovo "šukézní", takže asi nejsem zrovna "mucQ", co? :-D

5 King Rucola King Rucola | Web | 17. února 2012 v 11:13 | Reagovat

Herzlichst grüsst Dein Seelenverwandter ;-)

6 Theresa Theresa | Web | 6. dubna 2012 v 14:44 | Reagovat

Ačkoli jsem s něčím v tom článku o facebooku a "argumentech" s tebou nesouhlasila, s tímhle souhlasím 100 %. Mám ráda společnost, mám ráda lidi a jsem prostě ukecaná. Facebook je pro mě výborná věc, protože bydlím na vesnici a s tolika lidmi, se kterými si denně píšu, bych se prostě za ten den sejít nestihla.
S čím jsem nesouhlasila v článku o facebooku - výmluva "mám facebook kvůli škole". To bohužel není výmluva, ale někdy holý fakt. Mám hodně kamarádů, co nemají facebook. A až na jednu holčinu (která už pracuje) se mi všichni svěřili s tím, že mají problémy (a kort teď v bakalářském ročníku) shánět všechny novinky z vejšky. A vím o tom své, protože jako obor HKS máme svoji fan stránku na FB a v době, kdy věci hoří nejvíc (zkouškové, odevzdání bakalářky apod.) se tam objevovalo třeba 5 příspěvků za hodinu - s různými dotazy a diskusemi nad důležitými termíny apod. Nehledě na to se na facebook zaznamenávají informace o zkouškách a všechny podrobnosti včetně otázek, které se u zkoušky vyskytly. Takže v tomto směru je to opravdu plodné. Ano, existuje stránka spoluzaci.cz, ale jaký je rozdíl mezi touhle a facebookem? Akorát, že na facebooku je online víc lidí, takže jakmile mi je při učení na zkoušku něco nejasného - stačí otevřít net, napsat tam a do pěti minut mám 5 různých názorů, čímž se informace stává objektivnější :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama