"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Povánoční invaze tlustoprdů

4. ledna 2012 v 12:22 | The Truth
Mnozí si jistě na Silvestra dali nějaké to předsevzetí - a jedno z nejčastějších bylo určitě to, že po vánočním vyžírání zhubnete. Protože jedině pak na vás čeká ta nejrůžovější budoucnost: povýší vás v práci, kamarádky budou závidět, manželovi se zase po letech postaví, vyhrajete miliony ve sportce, dostanete k narozeninám vilu s bazénem - a to vše jen díky tomu, že se zbavíte pár (desítek) kil. Zdá se vám to divné? Jakto? Vždyť současná společnost to tak prezentuje, stejně jako tisíce dalších věcí, podle kterých byste se měli řídit, abyste dodržovali ten jediný správný životní styl.

No a tak tedy hledáte právě tu cestu za lepším, hubenějším životem.

A jak začít? Jednoduše. Každému koho potkáte, budete odteď říkat: "Jsem tlustá jak prase" (ano, je to záměrně napsáno pro ženské pohlaví, jelikož muži by to nahlas nikdy neřekli, protože oni nejsou NIKDY tlustí - chlap má bejt chlap, a i když je to hora sádla, nikomu to nemá a nesmí vadit!) nebo "Musím zhubnout" či "Ode dneška držim dietu!". Bohužel většina lidí v této počáteční fázi také končí. Není totiž důležité o něčem jen tak krafat, musíte pro to něco udělat - no a to je právě kámen úrazu.

Přitom internet, časopisy, televize a různé poctivé společnosti vám v tom chtějí pomoci! Nabízejí zaručené diety a hubnoucí kůry (zhubnete 20 kg za týden - tedy pokud dřív nechcípnete na podvýživu), propagují prášky (co bych cvičil/a a omezoval/a se v jídle, stačí si dát pár bonbónků za den a to mi spálí všech pět hamburgerů, které do sebe každý den cpu), koktejly (opravdu si myslíte, že vydržíte x dní pouze na koktejlech, když jste doteď žrali kila potravin denně?), výživové specialisty (nakonec vám řekne to samé, na co byste si přišli sami a zadarmo, kdybyste se jen trochu snažili zamyslet nad svým životem a skladbou svého jídelníčku), osobní trenéry (trochu drahé počítadlo) a podobné "vymoženosti".

Nevím co by lidé o hubnutí potřebovali pořád vědět. Je to pravda odvěká - Nepřežírat se a cvičit! Ale chápu, že to je moc těžké - jednodušší je sedět u televize a ládovat se čokoládou a u toho fňukat, jak je to hrozné, že jsem tak strašně tlustá (mužského pohlaví se toto netýká, viz výše) a vyzkoušela jsem všechny možné diety a pořád nemůžu zhubnout! Vždyť jsem i začala chodit jednou týdně do bazénu (válím se tam hodinu ve vířivce a cestou zpátky se za odměnu stavím v cukrárně na pár zákusků - to víte, sportem vyhládne!) a pořád nemám ani deko úbytku! Jak je ten svět nespravedlivej - všichni se ládujou od rána do večera a nikdy nepřiberou a jenom JÁ tloustnu i z vody a ze vzduchu!!! No a protože mám teda ty deprese, že můj lepší život je v nedohlednu, ještě dva měsíce s rolí plačky nad svým hrozným tělem vydržím, aby se jako neřeklo, že mi to je jedno, a zbytek roku strávím mým oblíbeným koníčkem - přecpáváním (chápete, přecpávám se kvůli těm depresím!!!), abych po Vánocích zase mohla začít o tom, jak DESNĚ jsem zase přibrala!

No a pokud se najde nějaký blbec, který mi bude chtít s hubnutím přece jen pomoci tím, že se mě bude snažit vytáhnout na cvičení nebo uvařit nějaký zdravý oběd, použiju tu novodobou výmluvu, která se dá použít naprosto ve všech situacích: "Rád/a bych, jenomže to je hrozný, já totiž nemám vůbec čas!!!! To víš, pořád mam strašně práce!!!" No a pokud se někdy stanete vy tím blbcem, který chce pomoci tlouštíkovi z okolí a uslyšíte tuto větu, nechtějte vysvětlení, co za tu práci dotyčný/dotyčná má. Tohle totiž v překladu znamená "Nic se mi dělat nechce ale na plnou hubu ti to neřeknu, abych nevypadal/a jako moula, kterej jenom brečí ale nic se sebou nedělá, i když ve skutečnosti přesně takový/taková jsem."
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 T. T. | Web | 4. ledna 2012 v 13:00 | Reagovat

No pání! Teda nemám ráda navážení se do ostatních a už vůbec ne za jejich postavu, ale když to napíšeš takhle...vlastně je to pravda, ale byla bych opatrná s tím házet všechny do jednoho pytle. Někteří za to třeba vážně nemůžou, třeba mají problémy se štítnou žlázou nebo nemůžou kvůli úrazu cvičit. Ale dobrý článek

2 Alice-chan Alice-chan | Web | 4. ledna 2012 v 13:31 | Reagovat

Velice vtipně a pro některé i pravdivě napsáno :D
Jen u toho ,,manželovi se po letech zase postaví" jsem si musela povzdechnout. Ta sviňa co je mým přítelem sabotuje jakékoli moje snahy zhubnout. Nejlíp mi narve plný talíř když jsem u nich a on ví že je mi hloupé před jeho rodinou odmítnout, aby si nemysleli že jsem rypák. Za ty 2 roky pomalinku a konstantně přibírám. Sice jsem vždycky byla trochu silnější, ale vešla jsem se do kategorie normální váha. Teď už se tam nevlézám. Bohužel přítel je na baculky...
A navíc se ještě bojím každého sportu, protože vím že mě to bude bolet a budu se dusit i když spotřebuju půl balení inhalátoru na to zatracené astma.

3 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:50 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama