"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Únor 2012

Nastavme zrcadlo

29. února 2012 v 12:00 | The Truth
této pokrytecké společnosti (ano, už zase). Již delší dobu mě hněte fakt, jak jsme zatíženi neustálými předsudky a zažitými (až zkostnatělými) představami o druhých. Minulé téma týdne se týkalo školy, takže na to můžu navázat.

Představy o studentech jsou v dnešní době velmi zkreslené, protože realita je často mnohem jiná.

 • Na učňák chodí jenom blbci

  Toto nařčení mě dokáže rozpálit do běla. Asi vás to překvapí, ale na učební obory chodí i mladí lidé, které baví něco vytvářet a dělat rukama. Šli tam dobrovolně s vidinou toho, že se danému řemeslu budou opravdu věnovat. A neznamená to, že se na "učňák" přihlásili jen proto, že neměli na základní škole samé jedničky a byli by hloupější než ostatní děti.
 • Na střední školu chodí jen samé chytré děti

  Dámy a pánové, to je opravdu pěkná kravina. I na střední škole potkáte studenty, kteří tam chodí jen z přinucení, jsou líní, nechtějí se učit a chovají se jako čuňata (tímto se omlouvám tomuto roztomilému zvířátku). A není to jen zanedbatelné procento ze všech studujících. Proč se to stalo? Inu, protože dnes je maturita základ všeho - a tak se všichni (spíše tedy na základě přání rodičů těch "všech") hrnou na obory s maturitou.

  Na co nám je ale plná republika maturantů, pro které nejsou žádné pracovní příležitosti na úrovni "maturitních" znalostí? Jak mají být děti motivované, když léta ve škole stráví s tím, že stejně skončí bez práce nebo někde u pásu, kde na to, aby poslouchali buzerace od kdejakého inidividua, maturitní vysvědčení opravdu nepotřebují.
 • Vysokou školu studují inteligentní a zodpovědní lidé

  Zase kecy. Samozřejmě, že se najdou opravdu poctiví studenti, kteří se na VŠ nepřihlásili jen tak z nudy. Stejně tak ale existují celé zástupy hovad, nad kterými jen zakroutíte nechápavě hlavou. Nebudu se opakovat a odkážu vás přímo na článek věnovaný právě všem "inteligentům" na vysokých školách.

  A jinak je to stejné jako s maturitním vysvědčením. Vysokoškolské vzdělání má dneska už kde kdo (u některých žasnete, jak to dokázali). Tím tituly ztrácejí na hodnotě a nějaké Bc., Mgr., Ing. a podobně, nikoho u vašeho jména nevzrušuje. Někdy se studenti setkávají i s velmi "vtipnými" otázkami stylu "Ty jsi JENOM bakalář, jo?".
 • Všichni ysokoškoláci jsou flákači

  Tenhle bodík jsem přidala proto, abych o těch studentech napsala také něco trochu pozitivnějšího. Mnoho lidí má představu, že vysokoškolák spí do jedenácti dopoledne, potom si dá někde luxusní snídani a vyrazí na přednášku, kde dospává, případně hraje hry (čumí na fejsbuk) na notebooku. Po skončení přednášky se kydne k televizi a večer vyrazí na chlastačku. Na konci semestru si vyrobí taháky, naučí se dvě otázky a udělá všechny zkoušky na jedničku a má vystaráno. A takhle to má na vysokých školách chodit. No, nechodí (pokud skutečně někde ano, dejte mi o té škole vědět, chci se tam taky přihlásit).

  Ani vysokoškolští studenti neprožijí svá "nejlepší" léta s prstem v prdeli. Tedy, alespoň ne se svým. Prst do prdele jim vráží jak učitelé a jejich termíny, tak i různé další okolnosti. Student se musí učit, dělat domácí úkoly (zatímco mnoho pracujících lidí si lehne po pracovní době na gauč a už se tím, co ten den dělali, nemusí zabývat), psát seminární práce, dělat výstupy a podobně (a to se raději nezmiňuji o míře trapnosti nebo užitečnosti těchto projektů). Kromě toho ne všichni mají to štěstí, že žijí v mama hotelu a bydlet s x spolubydlícími (se kterými si ne vždycky dobře rozumí) nebo chodit na koleji do společných prostor (včetně sprcha a wc), které už ledacos zažily, není žádný med.
Takže, buďme trochu tolerantní.

Bolest seznamek

24. února 2012 v 21:46 | The Truth
Mnozí si stěžují, že ve škole je učitelé naučili úplné hovno. Pomiňme fakt, že učitelé za to v mnoha případech opravdu nemohou a podívejme se na to z trochu jiného pohledu. Ve slohových cvičeních jsme psali vypravování, popis, výklad apod. Ale psát trapné inzeráty do seznamek jsme si nikdy nenacvičovali. Škoda.

V loňském roce jsem vydala článek o tom, jaká hantýrka se používá na různých severech nabízející zaměstnání. A ejhle, zvláštní výrazy se dají najít i v jiných sférách nekonečného pana Internetu. Když se třeba podíváte na nějaké seznamovací inzeráty, uvidíte, že z nich teče směs slizu, keců a honění si vlastního ega - no a na to se dneska hodlám zaměřit. A protože jsem už dlouho nepsala žádné urážlivé články o mužské části populaci, bude to o inzerátech, které si píšou sami pánové (ovšem je třeba říci, že spousta jevů se vyskytuje i inzerátech podávaných ženami).

Prvním problémem je samozřejmě pravopis. Jak jinak. Pořád někomu "shází" pravá láska nebo hřejivé "objetí" (to je trochu dvojsmyslné ne?). Někdo už nadále nechce "bít" sám (hledá snad ženu, která by někoho mlátila s ním nebo co?) a tak hledá vážný a upřímný "vstach".

Dalším problémem jsou velice originelní fráze - pojďme si udělat takový malý rozbor.

Fráze - co chce muž od ženy
Hledám ženu, která...
 • ví, co chce - to jako vás? ... Hlavně, že vy (muži) vždycky přesně víte, co chcete
 • má vyřešenou minulost - manžel už je zakopaný na zahradě a žere hlínu?
 • je upřímná - jste si jistí? Opravdu chcete, aby vám dotyčná řekla i to, že vám smrdí z huby a velikost vašeho penisu je opravdu podprůměrná?
 • je sportovně založená - tzn. umí dobře přepínat sportovní kanály v televizi nebo každý den naběhá deset kilometrů?
 • je atraktivní - abyste se mohli chlubit kamarádům?
 • je romantička - jakože bude mít orgasmus z toho, když jí na Valentýna koupíte u Vietnamců nějakého toho plyšového zmrda se srdíčkem a nápisem "Ajlovju"?
 • se ráda baví - s kým, kde, jak nebo o čem? Každého přece nebaví to samé. Takže zatímco vy se budete předvádět na diskotéce, ona by radši seděla doma a koukala na sladké komedie (chtěli jste přece romantičku, ne?)
 • hledá lásku a ne peníze (nebo také - které nezáleží na materiálních věcech/majetku) - mám hovno ale to si budeš muset zjistit sama
 • je pohodářka - tzn. nechá si šlapat po hlavě a bude mi tolerovat milenky a nebude remcat, když každý večer přijdu vožralej jako prase?
 • je inteligentní - ale ne inteligentnější než já
 • to má srované - trička ve skříni do komínků?
Informace o tom, kdo inzerát podává
 • obyčejný kluk - no s tím mi jděte fakt do prdele. Pokud je vám například 60, už je to docela nevhodné. A obyčejný? Co to je sakra za popis? Neznamená to snad nudný?
 • normální - definuj mi slovo normální (ha ha ha)
 • nechci být sám - to je argument roku! Inzeráty si většinou podávají lidé, protože nechtějí být sami
 • jsem láskou zklamaný - a třeba jsem jenom hňup, který nedokáže vidět svoje chyby
 • nechci být zase kusem hadru - to si napíše do inzerátu opravdu jen blbec - ale je pravda, že některé ženy na takové tragédy letí - vyvolávají v nich mateřský cit a lítost (bože)
 • nemám čas na seznamování - chlap zřejmě už dopředu potřebuje ukazovat, jak je vytížený ale ve skutečnosti je to možná lempl, který se jen válí doma a tak nepřijde do styku se společností, kde by partnerku najít mohl. A pokud nemá čas ani na to blbé seznamování, má smysl, aby si vůbec hledal ženskou? (no, hospodyňka se hodí vždycky, že jo)
 • jsem sympatický, inteligentní, akční, mám smysl pro humor + tisíce dalších kladných vlastností - to si pak řeknete, když je tak dokonalý, proč si musí dávat inzerát do seznamky? Podle keců by se o něj ty ženské totiž popraly.
Další stokrát omílané fráze
 • hledám a nenacházím - kde asi bude chyba?
 • náhodě se musí občas pomoci - jo, třeba pitomým inzerátem
 • touto cestou bych chtěl... - já bych toho chtěla
 • v životě mám všechno ale ne to nejdůležitější - lásku (zvracím)
 • hledám ženu na vážný vztah (případně vstach nebo také vstah)
 • chci ženu, která je pro každou špatnost - tzn. nechá si to ode mě strčit i do prdele
 • na vzhledu nezáleží - takže když na schůzku přijde shrbená, poďobaná ženská s pěti zuby, tak neutečeš a budeš se snažit poznat její nitro? HA HA HA
 • hledám pro společnou cestu životem - Slunce seno... - jdi s tím, kdo tě má rád - to bych se musel uběhat!
Adepti na hlášky roku (upozorňuji, že toto jsou reálné fráze z reálných inzerátů)
 • Hledám lásku nebo aspoň štěstí na celý život - ty nejsi ze skromného kraje, co?
 • Nevim co napsat - víš co, radši nepiš nic
 • Ahoj, je mi X let a pro začátek to stačí - stačí to i pro konec
 • Hledám druhou půlku pomeranče - výpadek paměti? Možná jsi tu půlku zrovna snědl
 • Mám brýle nastálo - "nastálo"? Chtěl tím snad dotyčný sdělit, že má brýle přišité k hlavě, aby je neztratil (a nemusel je hledat jako ten pán s polovinou pomeranče?)
 • Hledám ženu, pro kterou je Ježíš Kristus číslo jedna v životě - buď je tedy dotyčný sám Ježíš Kristus nebo nechápu, proč si dává inzerát, když slečna už je zaslíbená Ježíšovi
 • Hledám nějakou holku na chození - chození kam? Do obchodu pro chleba? A asi jedno jakou, beru všechno, že?
 • Jsem ženatý (doufám, že to není nějaká překážka) - to víš, že ne Pepiku!!! Žádnej problém.

Fotky

Případy, kdy dotyčný nemá na seznamce vystavenou svoji fotku, ale pro odepsání (jemu - pánovi tvorstva) je vaše fotka podmínkou, nebudu raději snad ani komentovat. Ale co když je muž odvážný a fotku tam doopravdy uloží? No, dočkáme se zase honění ega (jeho) - málokdo si tam dá fotku, kde má jen obličej případně tělo. To by totiž bylo o hovně. Tak si tam radši plácnu foto, jak sedím na motorce (z toho stejně nepoznáme, zda-li je motorka jeho nebo si někde prostě dřepnul na cizí), jak držím v ruce kytaru (a na to, že třeba neumím ani akord - na to sere pes) a podobně. To má svědčit o tom, že pán má koníčky.

Jiným druhem jsou fotky alá Já jsem obrovskej cestovatel. Pán stojí u Eiffelovky. Pán stojí na Karlově mostě. Pán pózuje s nějakým osmahlíkem kdesi v Indii. Pán se usmívá na pláži v Chorvatsku. Pán hledí na Big Ben... Originelní. Jak jinak. Zvlášť když potom zjistíte, že pán se fotil u nějakého plakátu nebo vyjel všehovšudy jedno za život do Londýna/Chorvatska/Paříže (a to ještě před 10ti lety) a od té doby hnije doma.

Naše pomyslné podtypy fotografií doplňuje ještě série Jsem velmi společenský a mám strašně moc kamarádů. To jsou takové ty z restaurace, hospody, koncertu, diskotéky, technopárty. No a může to být podobné jako s těmi navštívenými místy - stáří fotky je třeba 5 let. A že se za tu dobu s Frantou rozhádal, Pepa mu dal hned po focení přes držku, Mařka mu nechtěla podržet a tak dal přes hubu on jí a Lenku mu přebral Ignác - to už se z inzerátu těžko dozvíte.

No a samozřejmě vedou obrázky ze života boháče. Mám Audinu. Mám nabouchanou motorku. Mám vilu. Mám u té vily bazén. Mám na sobě značkové hadry. No a nikdy nemůžete vědět, co je opravdu jeho (tedy dokud ho osobně nepoznáte - a to je na těch inzerátech přece nejvíc vzrušující nebo ne?)

Pointa na závěr

Nejlepší je ale to všeobecné pokrytectví. Muži by prostě pořád chtěli, aby žena byla krásná, upravená, štíhlá ale zároveň potřebují někoho, kdo se o ně a o domácnost/děti/zvířátka postará. Kromě toho by měla být dotyčná dračice v posteli anebo ho muži aspoň pravidelně vykouřit (když jí zrovna ten den bolí hlava nebo má menstruaci). Zatímco vy, pánové, můžete být smradlavá, upocená, netaktní, líná a nepořádná hovada, které zajímá jen vychlazené pivínko a každý den zkonzumujete tuny žrádla (samozřejmě vyvařeného od té hospodyňky, která vám to přinese až pod nos), co?

Tak na to já vám seru!

Nepopírám, že existují i výjimky, které umí napsat i opravdu originální a výstižný inzerát ale je jich málo. A upřímně - nejsou tolik zábavné.Škola je na hovno

20. února 2012 v 22:37 | The Truth
Dřív nás toho ve škole naučili spoustu. Jenomže to byla taky úplně jiná doba. A já budu pitvat to, co se děje teď.

Abyste věděli, tak ve škole se dnes už nemusí učit vůbec nic. A hned vám řeknu proč.

Hlavní důvodem je to, že dneska má většina dětí školu naprosto v prdeli. A proč taky ne, když stačí prolézt se čtyřkama a dávno už není pravidlem, že na přijetí do (dříve) "výběrové" školy jako třeba Obchodní akademie jste museli mít skoro samé jedničky. Jak je málo dětí, odpustí se ledacos. A pak se učitelé nestačí divit, že i studenti střední školy se spokojí s tím, že nepropadnou a ta maturita už se ňák udělá. Jenomže když dojde na lámání chleba, budou děcka čumět jako puci. A jejich rodiče taky. Protože když se neučíte a nemáte ani dost peněz, u maturity vám nepomůže ani Dobeš, expert na všechno.

Se školou v prdeli je spojený další fakt. Žáci nemají motivaci ke studiu, protože jim všechno přijde "zbytečný", "na hovno" a "proč se to mám jako učit jako, když si to můžu najít na vikipédiji". Nepopírám, že některé věci, které se do vás ve škole snaží vpravit jsou k něčemu ale něco v těch hlavách prostě mít musíte. Jak si budete moci něco vyhledat přes pana Gůgleho, když ani nevíte, jak to formulovat? Protože na něco jako "kreténe zasranej koukej my okamžitě říct jak se jmenuje ten čověk co napsal ňáký starí pověsti z čech nebo co a dělej" je krátký i on.

A víte kdo za tohle všechno může? Učitelé. Jsou to totiž zrůdy, které nechtějí nic jiného než přetěžovat chudáky dnešní děti. Je úplně jedno, že učí věci, které jsou v "osnovách" a snaží se o nemožné - ty oběti televize a počítačů, fejsbuků a ajpodů, něco naučit (alespoň číst a psát, protože to je zatím v životě celkem užitečné). Jenomže co ty chudáčci týrané děti? Učitele vyfakují. A když si to učitelský monstrum dovolí postěžovat si, přijde ředitel, který ho vyfakuje také. No a když přijde na to, že se do toho zapojí rodiče, budou fakovat také... A hádejte koho? No, svého potomka, miláčka, který nikdy za nic nemůže, rozhodně ne!

Jo, a na vysokou školu už chodit taky nemusíte, protože titul nemá žádnou váhu. Získáte prostě pár písmenek před (případně za) jménem ale začleníte se jenom do řady tisíců dalších... nezaměstnaných.

Takže celkově vzato - prostě se na všechno vyserte na všechno, my totiž nepotřebujeme vědět nic. Můžeme si jen v klídku žít svoje mrzké životy obecních bláznů a idiotů. Protože čím blbější stádo lidí, tím jedodušší je manipulace s nimi. Jen tak dál!

Kdyby byly v prdeli ryby...

17. února 2012 v 8:59 | The Truth
tak by to bylo dost nepříjemné. Kdyby ale neexistoval internet, v prdeli by bylo prakticky celé lidstvo (až na ty děti v Africe a tak dále... a šťastlivce, kterým mají moderní technologie v prdeli z vlastní vůle).

Internet je spása pro celý svět.
 • Jsem trouba, který neumí jít do knihovny a najít si potřebnou literaturu. Co s tím? Prostě zapnu počítač a on to ten pan Google vyhledá za mně.
 • Neumím se bavit s lidmi tváří v tvář a trpím pocitem méněcennosti... Vyřeším to přihlášením na fejsbuk a psaním kůl statusů, doplněných o pět let staré fotografie, kdy můj vzhled nebyl ještě tolik poznamenaný nezdravou stravou a vysedáváním u televize (počítače).
 • Nedokážu si zavázat tkaničky (doteď jsem nosil tenisky na suchý zip nebo jsem po vzoru "jsem strašně nad věcí" nosil tkaničky rozvázané - tedy alespoň do té doby, než jsem o ně zakopl a rozbil si hubu) a tak se mrknu na webové stránky Jak zavázat tkaničky v několika krocích a skoro bez námahy (nebo si v nějakém eshopu pořídím háj-tek tkaničky, které se umí zavazovat samy)
 • Choval jsem se jako dement a rozešla se se mnou přítelkyně. Koupím kytku a pozvu ji na večeři? Ne! Jako správné dítě moderní doby jí vytvořím nějaké srdíčkové vyznání (ze kterého kape sliz a sypou se kila cukru) z našich společných fotek a hodím to na youtube, aby všichni viděli jakej jsem tragéd... ehm... chci říci romantik.
 • Ta blbá učitelka (co si myslí, takhle mě přetěžovat) chce, abych si udělal referát. No, tak si ho stáhnu z nějakých stránek, kde ho předtím uložil nějaký aktivní dobrodinec a možná se budu celý večer namáhat tím, že na práci budu přepisovat jeho jméno za své.
 • Mám pocit, že můj život a moje vnitřní prožitky jsou pro každého strašně moc zajímavé a moje názory stojí za to, aby byly čteny - založím si blog (ha ha ha).
 • Dneska se vážně nudím. Ale co bych chodil ven když je tam takové vedro/taková zima/svítí sluníčko/je pod mrakem/mohl bych potkat nějaké živé bytosti (se kterými se neumím bavit, protože komunikuji se světem jenom prostřednictvím sociálních sítí); dřepnu k počítači a zabiju čas online hrami nebo nějakou další užitečnou aktivitou.
 • A když budu mít nějaký problém s rodiči/příbuznými/přítelkyní/nedostatečnou erekcí/silnou menstruací, tak se na internet můžu obrátit také - vždycky se tam totiž najde nějaký odborník na všechno, který mi dá dobrou radu a ještě mi udělá rozbor mojí osobnosti (= sdělí mi, že jsem idiot) - a vůbec nevadí, že mě nezná, jak už bylo řečeno, je to přece odborník na všechno!