"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Duben 2012

Divné

11. dubna 2012 v 22:36 | The Truth
Tak jsem si po dlouhé době přečetla pár zpráv, které jsou k dispozici na internetu a nestačila jsem zírat. Jedna z nich byla totiž na základě výzkumu o tom, koho Češi nechtějí mít za sousedy.

A výsledky byly opravdu překvapivé. Nesmírně. A víte proč? Nejvíce Čechů si totiž nepřeje bydlet vedle narkomanů a alkoholiků!!! Čtu to již po několikáté a stále nechápu. To jsme opravdu takové svině? Vždyť feťáci a vožralové jsou občas i velmi přítulní lidé... Styďte se!!!

V ostatních zemích Evropské unie by určitě občané klidně i zaplatili, aby s nimi mohla bydlet nějaká ztracená existence!!! A vy? Sobci zasraný!

Svoboda... slova... cože?!

5. dubna 2012 v 15:27 | The Truth |  Co
Už jsem se tu dlouho nerozčilovala, ale musím přiznat, že téma tohoto týdne mi pomohlo probudit se z jakéhosi blogového ustrnutí.

Já vám dam svobodu slova... Sakra, nemáte v tomhle světě někdy pocit, že slovo "svoboda" má pro spoustu lidí a ve spoustě situací úplně jiný (někdy až skoro bizarní) význam? To je stejně jako s tou tisíckrát propíranou rádoby demokracií..

Co to vlastně ta svoboda slova má být? Když se podíváme na všemocnou a vševědoucí wikipedii, najdeme v definici něco takového: Svoboda projevu (též svoboda slova) je svoboda vyjadřovat se bez cenzury a bez omezení....Tyto svobody jsou úzce spjaty s konceptem svobody myšlenek...

Bla bla bla

Takže abychom to shrnuli... svoboda myšlenek tu určitě je - tedy aspoň do té doby, než nám do hlav nainstalují čipy, aby mohli sledovat i tohle. Protože když si o svém šéfovi budete myslet, že je naprostý idiot, nikdo vám za to nemůže nic udělat. Problém nastává ve chvíli, kdy chcete přejít od svobody myšlenek právě ke svobodě slova... Samozřejmě, vyjadřovat se "bez cenzury a bez omezení" můžete. To znamená, že i tomu šéfovi můžete říct, že je idiot. Jenomže tím vaše svoboda končí - a možná, že také vaše zaměstnání. Ono je totiž nádherné, ohánět se nějakou svobodou, ale když jste za svoje názory a přesvědčení trestáni, tak už to zase tak free a idylické není, viďte?

Zkuste třeba dneska zcela svobodně svému okolí říci, že sympatizujete s komunisty. A zcela svobodně uvidíte, jak rychle budete poslání do prdele. Nebo se bez cenzury na pracovním pohovoru vyslovte, že chcete práci, kde nebudete muset nic dělat a budete za to dostávat plat jako členové vlády. A oni vám naprosto bez cenzury oznámí, že vás nepřijímají, divné, že? A co když se ve škole na zkoušce svobodně vyjádříte, že si myslíte (svoboda myšlenek, víte?), že to, co se máte učit je naprostý nesmysl a v životě vám to bude k hovnu.? Svobodně to hovno místo zkoušky dostanete... Zcela svobodně také můžete svému partnerovi říci, že má ten nejošklivější penis na celém světě - a pak už se budete jenom svobodně divit... A tak by se dalo pokračovat do konce roku 2012, kdy bude konec světa. Stačí se podívat jenom na různé články na blogu. Vyjádříte internetovému světu svůj názor a hned se najde nějaký svobodný kretén, který vám bude nadávat za váš postoj - a to především proto, že zrovna ten jeho je jiný.

S tím mi jděte fakt do prdele (ta je také naprosto svobodná).

Ale nebojte, v historii se vždycky našlo spousta lidí, kteří měli odvahu se svobodně vyjádřit a dopadli za to špatně. Už Hus byl upálen za své názory a těm z vás, kteří máte vymyté mozky americkými nesmysly a tudíž nemůžete vědět, kdo to vlastně Jan Hus byl (... ehm ... idioti...), pusťte film Statečné srdce, kde hlavní hrdina pořád mele něco o svobodě a nakonec končí s vykuchanýma střevama...

No, ale hlavně že v tu chvíli, kdy chcípal, byl naprosto svobodnej.