"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Mám to všechno v prdeli

30. září 2012 v 13:07 | The Truth |  Kdo
Téma je to vskutku zajímavé... a víte proč? Protože existuje mnoho lidí, kteří žijí stylem "mouchy snězte si mě" anebo ještě hůř "dělám si co chci a nic mě nezajímá". Možná bych mohla napsat o tom, jak je hrozné, že se spousta z nás zabývá jen malichernými problémečky jako je třeba fakt, že nemáme co na sebe (a vyslovují to většinou ženy při pohledu na skříň narvanou oblečením) nebo že nevíme, jestli si koupit k Vánocům tu novou plazmu nebo stejně drahou dovolenou. Nebo jestli máme opustit hodného ale chudého přítele pro zámožného podnikatele nebo se raději vyspat s nadřízeným a vyřešit pocit nedoceněnosti v práci. Naproti tomu bych nám potom vynadala, jací jsme sobci, protože řešíme takové kraviny místo toho, abychom si vzpomněli na chudáky bezdomovce/děti v Africe/opuštěné pejsky a kočičky nebo bezdomovecké děti v Africe, kterým dělá společnost (a v nouzi i svačinu) jen pejsek (taky bezdomovec). Ale tentokrát to bude trochu o něčem jiném

Ano, když je člověk mladý, tak se většinou chová jako jelito a my se na ně snad nemůžeme ani zlobit - jednak proto, že jsme často nebyli jiní, ale třeba i proto, že z toho děcka ještě prostě nemají rozum. Ale všechno má své meze, víme? Když některá děcka nepřemýšlí o své budoucnosti třeba (a nemám teď namysli, že patnáctiletému Pepíkovi není jasné, jestli se má stát gynekologem nebo raději antropologem nebo, že sedmnáctiletá Bára neví, zda se stane učitelkou nebo veterinářkou)... Pointou článku je, jak se dneska Pepík s Bárou veřejně ukazují a je jim to úplně jedno.

Zrovna nedávno jsem se dočetla, že nějaký pán se na nejmenované sociální síti vydával za nějakou holčičku nebo paní nebo co to mělo být a vymámil z mnoha uživatelů jejich fotky. A nebyly to jen fotky z dovolené nebo z Vánoc. Byly to fotky odhalující, ukazující naprosto vše. Několik virtuálních kamarádů této paní/slečny/holčičky (= toho pána) se nežinýrovalo a poslalo rovnou i video (ať to máme při jednom, že jo). Když se dostanete k nějakým fotkám z různých diskoték, najdete tam Pepíky a Báry ve spodním prádle nebo rovnou do půl těla nahé (no, u těch Pepíků by to vlastně až tak nevadilo - ale proč je vlastně v pořádku, když chlapci vystavují hrudníky a pro dívky je to nemyslitelné? tedy, občas? zajímavé, nezdá se vám?). Někteří si dokonce takové fotky hrdě vystavují na svých profilech, aby všichni viděli, jak jsou strašně moc kůl a seksi. Někteří takové fotky pošlou do nějaké soutěže o basu piv/bonbóny/reklamní tričko... (polo)nahé tělo a nějaká vzrušující-kopulační póza je samozřejmostí...

A do nebe volající je, že je jim to všechno buřt. Že to třeba uvidí rodiče (ale nadruhou stranu, na rodiče sere pes, bla bla bla) nebo učitel nebo nějaký idol z bravíčka. Zatím to může vypadat jako docela dobrá sranda, ale člověk z toho (občas) vyroste. A kdopak by jednou chtěl buzerovat vlastní děti za to, že lítají po diskotékách a dostat odpověď "Se nejdřív podívej, matko, na sebe. Ty tvoje fotky, kde vystrkuješ kozy jsou pořád na stránkách toho našeho podniku" (podnikem je myšlena nějaká místní diskotéka, ne soukromý night club provozovaný u dotyčných doma). Nebo si představte, že ve třiceti letech budete chtít na někoho zapůsobit - ale protože už jste rozumnější, budete to chtít udělat přes intelektuelní sféru - jenomže až ten váš intelektuál uvidí, že jste se před pár lety vystavovala holej zadek na fejsbuku (a ne z toho důvodu, že byste chtěla ukázat, že na tom nejste finančně zrovna nejlépe), asi z toho dvakrát nadšený nebude a jeho ideály budou ty tam (zvlášť, když se během těch pár leto od nafocení inkriminovaných fotek rozkydnete do mnohem větších rozměrů)... A takových příkladů existuje spousta (jenomže už mě to nebaví vypisovat, stejně jako vás by to nebavilo číst).

A co vám ti chci říct? Dávejte si na svoje tělo bacha. Je to váš majetek a nemusíte ho každému ukazovat (a co je těm lidem sakra vůbec do toho?). Pokud si chcete pamatovat jak jste byli mladí a krásní, tak si něco nafoťte, ale v soukromí, a vložte si to do rodinného alba, abyste jako staří důchodci mohli plakat nad tím, že "už se nevrátí, pohádka mládí". Nezapomínejte, že internet je všemocný (a vaši škodolibí známí nebo naštvaní nepřátelé taky) a uchovává ve svých útrobách spoustu věcí, které vám mohou pěkně zkomplikovat budoucnost jen tím, že jste dřív měli úplně blbý přístup á la Seru na vás, jdu domů (nafotit nějaký erotický fotky a pak vám je vyvěsim na zeď). Stačí se porozhlédnout po pár (rádoby)celebritách... A nemusíte hned natočit gayporno, aby se na vás ostatní dívali skrz prsty.

Snad nejhorší ale je, když takový přístup mají lidé ve věku, kdy byste si řekli, že už mají rozum (a nemají). Třeba jako onehdá ta paní učitelka, co se nechala osouložit dvěma svými studenty a ti jí u toho natočili. A problém byl na světě (no, možná k tomu přispělo i to, že jí to moc nešlo a její výkon byl docela chabý na to, aby si u toho tatínkové těch studentů udělali dobře)... Tenhle dodatek sem přídávám proto, abyste mi zase v diskuzi nepsali, že nadávám jenom na mladý lidi, protože zrovna VY jste sice mladí, ale tohle rozhodně neděláte a tudíž se cítíte ublížení (jinak si všimněte, že jsem pro ty pomalejší zvýraznila - tučným písmem - některá slovíčka, abych se vyhnula již tradičnímu osočení, že házím všechny do jednoho pytle).

A pokud už máte v té své hlavičce vážně nevratně nasráno, a tvrdíte, že vám je opravdu úplně jedno, kde a před kým vším to svoje tělo vystavujete, tak si aspoň potom nestěžujte, že se s vámi všichni baví jen proto, že máte ..... třeba pětky kozy (nebo si doplňte podle svého).
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 No.929 599 No.929 599 | Web | 30. září 2012 v 13:22 | Reagovat

Zajimavý článek, na žádný podobný jsem zatím nenarazil. Máš pravdu, ale na druhou stranu: Když to dotyčnému nevadí, je to jeho věc. Ale pak se musí smířit se všemi následky svého jednání.

2 Rum Rum | Web | 30. září 2012 v 15:05 | Reagovat

Ja mam pětky ve škole :-D

3 Terka Terka | E-mail | Web | 15. listopadu 2012 v 18:09 | Reagovat

[2]: To já taky ;-) z matiky..

Souhlasím s článkem. Znám pár lidí, kteří se fakt na facebooku ukazují s výstřihem a podle mě je jim úplně šuma fuk, kdo se na ty fotky dívá. Tohle je jeden z mnoha problémů (nás) mladých.. Já si chci zanechat alespoň nějaké tajemství, nějakou tu hrdost.. prostě něco. A ne se ukazovat na netu jako nějaká, s prominutím, d*vka! :-?  :-)

4 WaclawO WaclawO | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 10:47 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama