"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Televizní osobnost

15. listopadu 2012 v 17:18 | The Truth
Co to vlastně je "osobnost", a jsme mi sami schopni svoji osobnost poznat a popsat? Těžko říct, je to dost těžké a navíc si nejsem jistá, zda dnešní svět vůbec chce naši pravou osobnost opravdu vidět. Možná z toho důvodu se spousta z nás raději přetvařuje, než aby vyjevila svoje Já takové, jaké je skutečně. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit ten trend, který se poslední dobou v naší společnosti rozmáhá. Je to jako v tom článku, který jsem psala o fejsbuku, bylo to něco ve smyslu, že spousta lidí mající profil na fejsbuku nedokáží jednoduše odpovědět na otázku "Máš profil na FB?". Tím jednoduše myslím "ano" a ne "ano, ale..." + tisíce dalších výmluv, aby dokázali, že ten fejsbuk vlastně nenávidí, nepotřebují, ale nějaká vnější okolnost je k tomu donutila. Záměrně uvádím slovo "výmluva", protože "kvůli tomu, že to mají ostatní", "kvůli tomu, abych zjistila, co se děje ve škole", atd., se mi nezdají být úplně relevantními (když do té školy chodím, tak proč si o ní potřebuju číst ještě na fejsbuku, že jo).

Dalším příkladem, na který se chci v tomto článku zaměřit je televize, respektive sledování televize. Ze spousty stran slýchávám "televize je kravina", "na televizi se nedívá", "věci, který jsou v televizi mě nezajímají", atd. Je pravda, že opravdu znám pár takových lidí, kteří se tímto opravdu řídí a dokonce i několik jedinců, kteří televizi ani doma nevadí. Ale jak je to s těmi ostatními? Vysvětlíte mi, jak je tedy možné, že se všude televize prodávají, různé firmy nabízejí kabelové televize s x programy, že ti dotyční sice na televizi "nekoukají", ale ví o tom, co v ní dávají? Nebo dokonce citují to, co viděli v televizních novinách? Kdyby přece nebyla po televizích poptávka (jak to občas podle těch hlášek vypadá), tak se neprodávají a nabízejí se místo toho třeba kávovary nebo třeba vibrátory (lidi se nějak bez tý telky zabavit musí, že jo)?

Proboha lidi, když máte doma televizi a čučíte na ní, proč to prostě nepřiznáte? Vás to baví, trávíte tím svůj čas, tak se za to nestyďte. Nebo pokud vás ty názory okolí ("televize je ztráta času, lidi u toho debilní", atd.) tak rozčilují, proč tedy doopravdy neděláte něco užitečnějšího? Je pravda, že pokud neděláte nic jiného, než se jen válíte u bedny, máte 200 kilo, protože se u toho přežíráte brambůrkama a sledování filmů a seriálů je u vás na úkor jiných činností, které nutně musíte dělat nebo na úkor vašich příbuzných, přátel a podobně, jste líná hovada. Ale pokud televizi máte, díváte se každý den na zprávy nebo si vybíráte, co budete sledovat nebo si najdete pořad, na který se budete dívat, protože vás zajímá a ne proto, že se nudíte a neumíte si vymyslet lepší zábavu, není na tom nic špatného, tak proč to nepřiznat?

Občas se také setkávám s veselými hláškami typu "Mě televize nezajímá, zbytečně tím zabíjim čas, radši se dívám na filmy a seriály na počítači" - případně "radši hraju hry na počítači/playstationu". Ano, ono totiž zírat několik hodin do počítače a zírat několik hodin na televizi je úplně něco jiného. Když se pak zeptám, na jaké seriály se dotyčný třeba dívá, a on odpoví, že na Simpsonovi nebo Jak jsem potkal vaši matku, to by mi rupnul ve sváru. Tedy kdybych "ho" měla, samozřejmě. A ten svár.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lizzie Lizzie | E-mail | Web | 15. listopadu 2012 v 17:48 | Reagovat

Pobavil mě tvůj článek :) Ale máš určitě pravdu...

2 Terka Terka | E-mail | Web | 15. listopadu 2012 v 17:59 | Reagovat

Já na se na televizi dívám, ale jen minimálně, protože blog je strašná závislost a psaní příběhů jakbysmet. Ale tak, mě baví psát příběhy a vymýšlet nějaké články. Facebook vlastním, ale moc tam nechodím, protože na to nemám čas a není tam pro mě co dělat.. založila jsme si ho ještě v devítce, když bývalá spolužačka vyjmenovávala ICQ , Skype, atd. a pak samozřejmě zmínila i facebook a já jsem si ho následně ještě ten den založila a pak jsem na něm byla takřka závislá, např. si pamatuji ty statusy, pardon, ty zkopírované statusy.. :-) ale jsem ráda, že ho mám, protože takhle můžu alespoň sledovat co máme na další den do školy, apod. :-)

3 No.929 599 No.929 599 | Web | 15. listopadu 2012 v 18:17 | Reagovat

Souhlas jako vždy, jen bych se trochu pozastavil u posledního odstavce. Není totiž jedno, jestli se dívám na reklamy, nebo seriály. Ale jinak- bomba!

4 Satine Satine | Web | 15. listopadu 2012 v 18:48 | Reagovat

Taky nesouhlasím s poslední odstavcem, není to to samé. Já se na televizi opravdu nikdy nekoukám a to z toho důvodu, že v ní většinou nedávají (pro mě) nic zajímavého. Na internetu je to něco jiného, tam si můžu najít přesně to, co chci. Zajímá mě nějaký film? Stáhnu si ho. Chci se dozvědět něco ze svého domova či ze světa? Najdu si to. Ale u televize je člověk strašně pasivní, prostě to jen zapne a řekne si "Hmm.. co to asi je. Tak se na to zkusím podívat." a když ho to nezaujme, tak jen znuděně přepíná kanály a tlemí se u blbých reklam. Neříkám, že jsou takoví všichni, ale jen jsem chtěla poukázat na rozdíl ve sledování filmů/seriálů na počítači a v televizi.

5 Tril Tril | 20. prosince 2012 v 18:20 | Reagovat

To je naprosto výstižný. Hele, a Ty FB máš? (já se ptám jen jako zvědavý invalida, chápej...)

6 protivsem protivsem | 20. prosince 2012 v 22:18 | Reagovat

[5]: Zkus hádat 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama