"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Prosinec 2012

Co vidím?

20. prosince 2012 v 22:17 | The Truth
Vidím konec světa. Zvracející Karel se stane prezidentem, DPH se zvýší na 99%, platy se sníží o 99% (netýká se politiků a ostatních "lepších" lidí), děti se přestanou učit číst a psát, začneme běžně chodit nazí a souložit na veřejných místech, budeme jíst výkaly, protože na lepší pokrm nebudeme mít peníze (hovna budou i s tím vysokým DPH pořád relativně levná), místo toho, abychom řešili svoje problémy s ostatními domlouvou, případně úplně obyčejnou hospodskou rvačkou, prostě všechny kolem postřílíme. No a samozřejmě budeme ještě více věřit všem kravinám, které řeknou v televizi nebo které si přečteme v novinách nebo je najdeme na internetu.

Přeji vám krásný dobrý den a těším se zítra nashledanou, až nám budou mimozemšťani hromadně zavádět sondy do prdele.

Vypouštíme z huby

4. prosince 2012 v 20:04 | The Truth
nesmysly? No ano, a poslední dobou jako by se s nesmysly nebo pitomými tvrzeními roztrhl pytel. Jsou to věci, které nechápu:
  • Tvrzení č. 1 - Vánoce jsou svátky klidu a míru
Ano, možná dříve, když to byl čas, kdy se lidé zastavili po úmorných pracech v létě na poli (například) a sesedli se společně u jednoho stolu a užívali si volna. Nyní už tato věta postrádá jakýkoliv smysl. Proč? Zajděte si před Vánoci do nějakého super-hyper a uvidíte. Skoro všichni jsou tam nervózní, pobíhají od krámu ke krámu, hlavně aby toho co nejvíc nahrabali. Jsou nerudní, když neseženou přesně to, co chtějí (jo, to kdybych měla být nasraná pokaždé, když v obchodě neseženu, co chci, z té nasranosti bych se snad nikdy nedostala), jsou nerudní, že je všude tolik lidí (přitom ti lidé jsou tam kvůli stejnému účelu jako všichni ostatní), jsou nerudní prostě jen proto, že jsou Vánoce. Ženy jsou ve stresu, protože nestíhají dělat vánoční úklidy a nákupy, nestíhají péct cukroví, a když to stihnou, děcka a manžel jim to beztak sežere a pak jsou ty ženy zase stresované, protože musí všechno dopékat ještě pár dnů před Štědrým dnem.

Ale, dámy a pánové, koho to sere? Kde je napsáno, že se na Vánoce musíme přetrhnout? Ano, dárečky jsou pěkné, ale mlátit se kvůli nim někde v davu a chodit spát ve tři ráno jen proto, aby na Štědrý den nebylo nikde ani smítko a mohli jste si hrát na dokonalou hospodyňku? Kašlete na to, proč se přetvařovat? Když nesnášim svoje příbuzné, proč bych měla dělat, že je zbožňuju a dělat na ně americké úsměvy, protože "jsou ty Vánoce"? Pokud jsem prase, které se jenom válí ve špíně a rochní se v prachu, proč bych najednou měla předstírat, že to tak není?

  • Tvrzení č. 2 - dárky nejsou důležité, hlavně, že se na Vánoce všichni sejdeme a bla bla bla...
Dneska je prostě moderní hlásat, že jsem skromná osoba, dárky jsou mi u prdele a nejdůležitější je pro mě ta atmosféra (ano, pravá vánoční, jako v bodu č. 1). Můžete mi potom vysvětlit, jak je možné, že když nikdo nic k Vánocům nechce, že jsou před Vánoci přecpané obchoďáky a každoročně Češi za dárky utratí miliony? No nevím, možná v Čechách existuje pár jedinců, kteří nakoupí dárky za x milionů a ono se to potom svaluje na všechny obyvatele...

  • Tvrzení č. 3 - nemám profil na facebooku
Najednou jako kdyby profil na Facebooku neměl nikdo. Stačí se podívat do pár diskuzí a najdete tam překvapivé informace. Mnoho lidí se přiznává, že profil na "fejsku" (vidíte jak je to slovo blbé) nemají. Kde se tedy berou všichni ti uživatelé? Že by to byli ti milionáři z předchozího bodu?

  • Tvrzení č. 4 - na televizi se nekoukám, vlastně jí ani nemám doma
Tak proč jsou elektra přecpaná nabídkou nejnovějších a nejlepších televizorů? Proč mají televizní stanice takovou sledovanost? Áha, že zase ti milionáři, kteří nakupují dárky za celou Českou republiku a vytvářejí tisíce fejkových profilů na fejsbůku?

No, možná se místy opakuju, ale tohle jsou věci, které mě prostě hnětou a jen tak nepřestanou.

Upravuji: Ve článku jsem zvýraznila výrazy "mnoho lidí" a "skoro všichni", pro pomalejší ještě přidávám vysvětlení - tyto výrazy naznačují, že si toto nemyslím o všech. Takže vám budu velice vděčná, když si článek nebudete vztahovat na sebe a nebudete mě následně v komentářích osočovat z toho, že všechny házím do jednoho pytle, jelikož se toto zde stává jakýmsi zvykem, který mě baví asi tak jako lití olova (pro ty pomalejší, opět vysvětluji - ne, lití olova mě opravdu nebaví).