"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Leden 2013

Budou?

26. ledna 2013 v 21:16 | The Truth
Přijdou s novým prezidentem změny?

Tak máme po volbách, konečně. Samozřejmě ale vím, že to ještě není konec. Teď nastává to období, kdy všichni fanatiční fanoušci "Karla" (ano, nazývám ho familiérně, přestože ho osobně neznám a nesnáším ho, ale trochu se bojím, aby jsme si dobře rozumněli, protože mi občas připadá, že jeho voliči neznají ani jeho příjmení) budou nadávat, že se za nového prezidenta stydí, že chudák Karel a že všichni Zemanovo voliči jsou idioti bez mozku. No, ale co se dá dělat (samozřejmě je mi jasné, že kdyby vyhrál Karel, budou nasraní zase jeho odpůrci a tak dále), určitě to přežiju líp než tu neskutečnou mediální masáž, která probíhala těsně před volbami - orodování za Karla u rádoby-celebrit, nošení přiblblých odznáčků s Karlem jako pankáčem (můžete mi, prosím, někdo objasnit, co má tenhle člověk s pankáčema společného?) a fanatické "výkřiky" v diskuzích typu "když Karel zpíval hymnu, skoro jsem brečela, jak mě to dojalo" (ano, to je opravdu reálný výrok) - nebo že by to bylo spíš "já jsem se vám tenkrát dojal" jako to bylo v Cimrmanově hře Akt?

Ano, pokud to ještě nevíte, tak já Karla nenávidím, ale je mi ho i na jednu stranu tak trochu líto. Nechci ho jako prezidenta a nechápu, jak se mohl dostat do druhého kola prezidentských voleb. Přijde mi to jako naprosto paradoxní - spousta lidí nadává na vládu, Kalouska a pak jdou, a hodí do urny obálku s hlasovacím lístkem pro Karla? Co to je za logiku? Ano, můžete mi zase argumentovat tím starým dobrým "ale dyť prezident je jen loutka a nemá žádný pravomoce". Ano, Karel by jistě loutka byl (Kalouskova) a je pravda, že tolik toho změnit nemůže (alespoň ne tolik zásadního, jako vláda), ale jeho volbou přece dáváme jasně najevo, že jsme s vládou spokojení, že si s námi (a našimi penězi) Kalousek vytírá prdel, ale nám to nevadí, ba co víc, vítáme to a necháme si srát na hlavy za mohutného provolávání sláva.

Netvrdím, že Zeman je můj kůň, protože můj kůň byl úplně někdo jiný, protože vím, že ani on není čistý jako lilie a pravděpodobně toho moc nezmění. Stejně tak nečekám, že bude pečlivě a poctivě plnit svůj program a svoje sliby (koneckonců, na to jsme tady beztak zvyklý), ale ano, Zeman je pro mě menší zlo. A co se týče v reprezentaci naší země, myslím, že si s Karlem nemají co vyčítat. Oni totiž neZemanovci vykládají, že Zeman je hulvát, že neumí jednat s lidmi, chlastá a není reprezentatvní v zahraničí (přitom prezidenti ostatních zemí jsou dokonalí andělé) - kdežto Karel se svým nechutným projevem a neustálým spaním reprezentativní je. Karlovi fanatici také často uváděli, že je ošklivé, že se zaměřujeme na Karlovu zvracející mluvu, když on má jen vadu řeči. A že spí, protože je už starý a je nemocný. To je sice všechno hezké, ale k čemu nám napůl mrtvý, špatně mluvící prezident je?

A jestli přijdou ty změny? Nevím. Nevím totiž, jaké by měly přijít. A pokud nějaké zásadní přece jen přijdou, nemyslím si, že to bude od prezidenta. Možná od vlády... Možná by už ale bylo konečně načase, aby ty změny přicházely od nás, "obyčejných" občanů. Abychom se přestali krčit a poníženě snášet to, jak se s námi zachází. Ale jedno je jasné, články na blogu, diskuzemi na novinkách, statusy na fejsbuku, ani nadáváním v hospodě toho moc nedokážeme.

Je Karel živel?!

12. ledna 2013 v 16:33 | The Truth
... to se dozvíte na konci článku.

Samozřejmě mi to nedá, abych se také nevyjádřila k prezidentským volbám. Protože se dneska zavřely volební místnosti a sčítají se hlasy, je načase vyjádřit svůj názor. Volit jsem byla včera, dnešním předběžným výsledkům se nepřestávám divit.

Buď jsou ty výsledky zmanipulované, v "lepším" případě, nebo se obávám, že voliči jsou úplní idioti.

Dokážete mi někdo vysvětlit, proč má to hovado Schwarzenberg takovou podporu? Abyste věděli, je mi úplně u prdele, že pořád usíná, jak se na to mnoho jeho odpůrců odkazuje. Co mi ale není u prdele je inteligence lidí, kteří ho volí (připouštím tedy možnost, že do voleb nikdo nezasahoval, idioti jsou prostě voliči). Naše země jde do háje, mimo jiné díky Kalouskovi, se kterým je "Karel" (jak ho mnozí žoviálně nazývají) jedna ruka, což by měl být už dostatečný důvod pro to, abyste se na volbu Karla vysrali, o církevních restitucích nemluvě. To jste opravdu tak tupí? Ano, argumentujte mi tím, že je to "jen" prezident a ten beztak nemá skoro žádné "pořádné" pravomoce. Ale už z principu. Tahle země od základů hnije, platíte čím dál tím vyšší daně, nakupujete předražené potraviny (a mnozí na to taky nadáváte) a pak jdete a hodíte do urny lístek se jménem tohohle kreténa.

Co tak pročítám diskuze, kam píšou Karlovi sympatizantni, opakují se tam stále stejné "argumenty", jak naučené a opapouškované od dalších Karlových příznivců. Například, že "Karel je reprezentativní a uznávaný v zahraničí". Copak může být reprezentativní někdo, kdo neumí ani pořádně mluvit? Dočetla jsem se, že "pan kníže" umí asi 6 jazyků. Jak to můžete vědět, když jeho projev připomíná zvracení umírajícího zvířete? Tohle je pro vás reprezentativní? Takhle má vypadat hlava státu?

Spousta lidí je proti Franzovi, protože má potetovanou kebuli a nebyl by dostatečně reprezentativní, a podle některých by to snižovalo naši republiku. A Karel a jeho zvraco-projev vám nevadí? Né že bych tedy Franze volila, na něm mi taky vadí několik věcí, ale to snad radši Avatara než tohle karikaturu. Názory, které uvádí, že to jeho "žvatlání je přece roztomilé" raději přejdu bez komentáře (beztak už mě to nasírá až dost).

Dalším oblíbeným argumentem je, že už je dostatečně bohatý a tak politiku nedělá pro to, aby si nahrabal. Velmi naivní názor. Znamená to, že člověk který je bohatý, musí být automaticky čestný, poctivý a skromný? Rozhodně ne v této republice. A kromě toho, myslíte si, že když má ten majetek, dokáže porozumět "normálním" lidem a jejich problémům? Jste mu u prdele! A stejnak ho volíte a děláte si z něj hodnýho strejdu.

Karel není živel. Karel je jenom odpornej vychcánek, kterej se jenom veze. A veze se na vašich hřbetech!!! A co je nejhorší? Že vy ho vezete s úsměvem.

Takže všem jeho voličům: Je mi z vás na blití!!!

Vzkaz jemu: KARLE, JDI DO PRDELE!!!!!!!


Kritika

2. ledna 2013 v 13:33 | The Truth
Na pustý ostrov? Zápalky, lékárničku, zásoby konzerv? Pchá. To vám nebude k ničemu. Nejdůležitější a dnes i skoro to nejjednodušší je, opatřit si svého kritika. I když, často si jej ani nemusíte sami shánět. On se vždycky najde nějaký člověk, který ví a dělá všechno lépe než vy. I na ostrově se vám bude hodit, bude vám říkat, že ten oheň zapalujete blbě, že ten přístřešek, co jste si postavili je nemožný a nakonec vám řekne, jako trosečníkovi, že je dobře, že jste ztroskotali, protože jste beztak tlusté prase, které potřebuje zhubnout a nemá pevnou vůli na to, aby se k tomu dokopalo.

Vše co děláme nebo neděláme je jako pustý ostrov. Vždycky tam bude kritik, který nám bude říkat, co děláme blbě nebo co neděláme a dělat bychom to podle názoru měli. Ano, i já jsem kritik. Neradím vám, co byste nebo neměli říkat, kritizuji v tom smyslu, že vyjadřuji svůj názor na něco, co se mi líbí nebo ne. Nepředpokládám a ani nenutím lidi, aby se kvůli mě měnili nebo brečeli nad tím, když se jich svým článkem dotknu (a často se jich ani dotknout nechci, jen oni často moje sdělení nepochopí a cítí se sami dotčeni). Také jste si mohli všimnout toho, že poslední dobou vždy do svých článků vkládám slova jako např. ne všichni, někteří, apod. - dokonce tato slova i zvýrazňuji - aby i těm pomalejším došlo, že psát mi potom do komentářů "neházej všechny do jednoho pytle" je prostě blbé.

Tím se dostávám i k tomu, že i já mám své kritiky. Co mě ale na těchto kriticích nejvíc hněte? Především to, že si často článek nepřečtou pořádně, nedojde jim, že některé věci jsou napsané třeba ironicky a veškeré informace považují za bernou minci. Na základě toho mi potom dokáží udělat rozbor mé osobnosti a jak jinak, pořádně mě zkritizovat. Je to nejen již zmiňované a velice oblíbené "neházej všechny do jednoho pytle", ale třeba se dočtu i velmi zajímavé úvahy ve smyslu - když napíšu o tom, že někteří uživatelé na Facebooku se chovají jako idioti a že v samotné sociální síti nevidím žádné extra výhody, ale naopak, hned se mi dostane hlášky, že určitě Facebook sama mám, ale mám tam málo přátel a jsem z toho tak frustrovaná, že potom píšu rozhořčené články na blog. Někteří čtenáři se cítí mými články uraženi, i když často nemají důvod (nebo ano?), a pak jsem zase člověk, který píše ošklivé a zlé články. Stejně jako když jsem někomu řekla, že Havlova smrt je mi u prdele a nehodlám předstírat, že to tak je (psala jsem i na blogu), zase mě někteří inteligentní lidé zkritizovali a navrhli mi, ať se jdu léčit, protože jsem bezcitná. Když si dovolím napsat, že mě otravuje nějaká kauza, mám na talíři také velmi omílanou větu "tak se na to nedívej, tak to nečti, tak to neposlouchej". To samé bych ale mohla napsat i všem, kteří moje články nechápu ale neodrazuje je to od toho, aby mě buzerovali. Stejně tak bych takové komentáře mohla mazat.

Ale proč? Vždyť to je jen takový koloběh života.

A co vy? Také máte nějakého svého kritika? Pokud ne, nemusíte se bát, kritiků běhá po světě tolik, že i na vás se, dříve nebo později, nějaký nalepí. Jak už totiž bylo řečeno, vždycky se najde někdo, kdo vám bude nadávat a vždycky se najde něco, za co vám bude někdo nadávat. Třeba jednou dokonce zachráníte svět, ale někteří lidé vás pošlou do prdele, protože zrovna v tu dobu si přáli umřít.