"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Kritika

2. ledna 2013 v 13:33 | The Truth
Na pustý ostrov? Zápalky, lékárničku, zásoby konzerv? Pchá. To vám nebude k ničemu. Nejdůležitější a dnes i skoro to nejjednodušší je, opatřit si svého kritika. I když, často si jej ani nemusíte sami shánět. On se vždycky najde nějaký člověk, který ví a dělá všechno lépe než vy. I na ostrově se vám bude hodit, bude vám říkat, že ten oheň zapalujete blbě, že ten přístřešek, co jste si postavili je nemožný a nakonec vám řekne, jako trosečníkovi, že je dobře, že jste ztroskotali, protože jste beztak tlusté prase, které potřebuje zhubnout a nemá pevnou vůli na to, aby se k tomu dokopalo.

Vše co děláme nebo neděláme je jako pustý ostrov. Vždycky tam bude kritik, který nám bude říkat, co děláme blbě nebo co neděláme a dělat bychom to podle názoru měli. Ano, i já jsem kritik. Neradím vám, co byste nebo neměli říkat, kritizuji v tom smyslu, že vyjadřuji svůj názor na něco, co se mi líbí nebo ne. Nepředpokládám a ani nenutím lidi, aby se kvůli mě měnili nebo brečeli nad tím, když se jich svým článkem dotknu (a často se jich ani dotknout nechci, jen oni často moje sdělení nepochopí a cítí se sami dotčeni). Také jste si mohli všimnout toho, že poslední dobou vždy do svých článků vkládám slova jako např. ne všichni, někteří, apod. - dokonce tato slova i zvýrazňuji - aby i těm pomalejším došlo, že psát mi potom do komentářů "neházej všechny do jednoho pytle" je prostě blbé.

Tím se dostávám i k tomu, že i já mám své kritiky. Co mě ale na těchto kriticích nejvíc hněte? Především to, že si často článek nepřečtou pořádně, nedojde jim, že některé věci jsou napsané třeba ironicky a veškeré informace považují za bernou minci. Na základě toho mi potom dokáží udělat rozbor mé osobnosti a jak jinak, pořádně mě zkritizovat. Je to nejen již zmiňované a velice oblíbené "neházej všechny do jednoho pytle", ale třeba se dočtu i velmi zajímavé úvahy ve smyslu - když napíšu o tom, že někteří uživatelé na Facebooku se chovají jako idioti a že v samotné sociální síti nevidím žádné extra výhody, ale naopak, hned se mi dostane hlášky, že určitě Facebook sama mám, ale mám tam málo přátel a jsem z toho tak frustrovaná, že potom píšu rozhořčené články na blog. Někteří čtenáři se cítí mými články uraženi, i když často nemají důvod (nebo ano?), a pak jsem zase člověk, který píše ošklivé a zlé články. Stejně jako když jsem někomu řekla, že Havlova smrt je mi u prdele a nehodlám předstírat, že to tak je (psala jsem i na blogu), zase mě někteří inteligentní lidé zkritizovali a navrhli mi, ať se jdu léčit, protože jsem bezcitná. Když si dovolím napsat, že mě otravuje nějaká kauza, mám na talíři také velmi omílanou větu "tak se na to nedívej, tak to nečti, tak to neposlouchej". To samé bych ale mohla napsat i všem, kteří moje články nechápu ale neodrazuje je to od toho, aby mě buzerovali. Stejně tak bych takové komentáře mohla mazat.

Ale proč? Vždyť to je jen takový koloběh života.

A co vy? Také máte nějakého svého kritika? Pokud ne, nemusíte se bát, kritiků běhá po světě tolik, že i na vás se, dříve nebo později, nějaký nalepí. Jak už totiž bylo řečeno, vždycky se najde někdo, kdo vám bude nadávat a vždycky se najde něco, za co vám bude někdo nadávat. Třeba jednou dokonce zachráníte svět, ale někteří lidé vás pošlou do prdele, protože zrovna v tu dobu si přáli umřít.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Agricula Agricula | Web | 2. ledna 2013 v 14:09 | Reagovat

Kritika není špatná, někdy po ní toužím víc než po chvále, ale obvykle přijde zrovna když oní nestojím. :D Největším mým kritikem jsem, ale já sama. ;-)
PS: Pokud se půjdeš léčit, možná se tam potkáme, jak tak koukám na rubriku "PLZEŇ" nemáme to do Dobřan příliš daleko :)

2 No.929599 No.929599 | Web | 3. ledna 2013 v 21:14 | Reagovat

Hmm, no já rozděluji kritiky na ty dobré a špatné.

První typ, ti dobří jsou lidé, kteří chtějí SLUŠNÝM komentářem upozornit na chyby a chtějí, aby se věc, ke které se vyjadřují změnila k lepšímu. Příkladem může být třebas John Lemon, můj blogový kamarád, který mne hned v začátcích upozornil na to, že za čárkou apodob. se píše mezerník. Jsem mu za to vděčen, neboť nebýt jeho komentáře, tak se můj blog špatně čte.

Pak je ten špatný. Píše takové sračky, jako že vás měla matka utopit ve vlastních chcánkách a krvi hned po porodu, jeden takový chytrák se mi usadil na blogu, píše pod různými přezdívkami, ale poznal jsem ho pomocí totožné IP adresy. Nebo třeba kritizuje úplně vše bez zjevného důvodu. Ty nemám rád.

Takže kritika je fain, ale v mezích a hlavně nesmí být urážející a bezdůvodná.

3 Tril Tril | 5. ledna 2013 v 22:41 | Reagovat

kašli na ně :-D mně se tvoje články hrozně líbí. a s tím Havlem s tebou úplně souhlasim.

4 AlysonTzc AlysonTzc | E-mail | Web | 7. října 2017 v 9:34 | Reagovat

Hello everybody! Recently I have been dealing with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-withdrawal-help>read more</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

5 AlysonWuu AlysonWuu | E-mail | Web | 17. října 2017 v 5:45 | Reagovat
6 Jamessak Jamessak | E-mail | Web | 5. května 2018 v 21:39 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama