"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." Jan Hus 

Květen 2013

Těžko říct

13. května 2013 v 13:37 | The Truth
Tak já vám nevím. K téhle záležitosti mě napadá hned několik věcí. Dneska už hulí trávu kde kdo, není problém si jí sehnat, ani vypěstovat. Málokdo se s jointem schovává, v hospodách, na koncertech, festivalech i jinde máte příležitost vidět lidi, kteří si užívají "svojí chvilku". Takže si říkám, proč legalizovat něco, o čem se stejnak ví, co se užívá naprosto veřejně a většinou beze studu? Má to smysl? Nebo si bůh ví kdo myslí, že "huliče" odradí od hulení jen pro to, že to zlegalizuje, čímž sníží atraktivitu tohohle, řekněme koníčku?

Další věc, která mi přichází na mysl v souvislosti s hulením trávy. Dneska je to strašně cool záležitost. Dřív si lidi dali v hospodě panáka, cigáro, dneska k tomu úplně běžně přibalí jointa. Ať si každý dělá co chce, ale prosím vás, buďte od té dobroty a aspoň občas skryjte nadšení z této rostlinky. Jednou jsem byla na jistém festivalu. Byla sobota večer (nebo spíš k ránu) a obecenstvo už jaksi upadalo - únavou. Potom přišla na podium další kapela a začala hrát regé. Zpěvák mezi písničkami začal vykřikovat hesla "ať žije ganža", "legalizaci" - a to byste koukali, jak přítomní posluchači ožili. Začaly se tam ozývat hlasité a souhlasné výkřiky a rázem bylo o zábavu zase postaráno. Mám takový pocit, že pokud by se dělala anketa, která kapela byla na onom festivalu nejlepší, určitě to vyhraje ta, se zpěvákem I love marihuana. Asi ani ne tak za zpěv, hraní na nástroje, ale spíš za to heslo - kouřím trávu, tak jsem kůl.

Ale nemyslete si, já marihuaně fandím, avšak především pro její léčebné účinky. Hulení jen tak pro nic za nic (nebo pro to, abych šla s davem) mi nic neříká...

Pokud chcete, tak si hulte třeba od rána do večera. Jenom se z toho prosím vás neposerte pořád. Díky